Advert
Advert
Advert

MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE YARIŞTI

Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi tarafından ‘Zonguldak Çözüyor’ adlı ortaokullar arası matematik yarışmasının 3. düzenlendi.

MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE YARIŞTI
Bu içerik 550 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi tarafından ‘Zonguldak Çözüyor’ adlı ortaokullar arası matematik yarışmasının 3. düzenlendi.

  Düzenlenen yarışmaya Zonguldak Vali Yardımcısı Mehmet Türk, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Emrah Dinar, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Alagöz, Devrek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş, okul yöneticileri ve Matematik öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

    Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Sezgin İnam;

 "Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi tarafından başlatılan ve bu yıl 3.'nü düzenlediğimiz ‘Zonguldak Çözüyor’ projesiyle ilimize değer katma karalılığındayız.

  Kaybedenin olmadığı, kazan kazan temel prensibiyle düzenlediğimiz yarışmamızda en büyük kazanın bizler olduğunun inancını taşımaktayız. Bu projenin mükemmele ulaşabilmesi için sizden gelecek olan değerlendirmeler bizim için çok önemli.

  Emeğin ve alın terinin başkenti olan Zonguldak'ımızın bütün ilçelerinden rekor katılımın olması bizleri fazlasıyla gururlandırdı. Yarışacak olan öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

  İl genelinden başvuru yapan ve 56 okuldan 168 öğrencinin yarıştığı matematik yarışması iki etap şeklinde düzenlendi. Yarışmanın ilk etabı 40 sorudan oluşan yazılı sınav şeklinde yapıldı. İlk etapta 56 okul adına yarışan 168 öğrenci hem okulları hem kendileri için ter döktü.  40 soruluk sınavda okul olarak basarı göstererek ilk beşe girmeyi başaran yarışmanın birincisinin belirleneceği 15 sorudan oluşan ikinci etapta ter döktü. İlk etapta yapılan yarışma sonrası ikinci etap için sonuçların açıklanmasını bekleyen öğrenci ve öğretmenler Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi öğrencilerinin açmış olduğu bilim ve teknoloji stantlarını gezerek vakit geçirdi.

  Yarışmanın ilk etabında 40 soruyu yanıtlayan öğrencilerden bireysel olarak basari göstererek ilk üçe giren öğrenciler şu şekilde oldu; bireysel başarı üçüncüsü Ereğli Merih Şuğle Ortaokulu'ndan Berkay Çetinkaya, ikinci Merkez İbrahim Fikri Anıl Ortaokulundan Zeynep İnan ve birinci ise Ereğli Nurdan ve Ahmet Oğuz Ortaokulu’ndan Arda Kayıkçı oldu

  2. etap sonrası finale kalan okullar arasında kıran kırana geçen yarışmanın üçüncüsü TED Özel Zonguldak Koleji, ikincisi Merkez İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu olurken yarışmanın galibi Ereğli Nurdan ve Ahmet Oğuz Ortaokulu oldu.

  Yarışmada dereceye giren okulların matematik öğretmenleri ve öğrencilerine ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Ödül töreni sonrası yarışmaya katılan okulların öğretmen ve öğrencileri gün boyu süren etkinlikler, bilim-sanat şenliğinde vakit geçirerek yarışma stresini attı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI