Advert
Advert
Advert

KURBAN BAYRAMI’NDA HESABINIZA 15 BİN TL YATACAK

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, emeklilere seslendi: Önümüzdeki Kurban Bayramında emeklilerin banka hesabınıza 15 bin yatırılacak.

KURBAN BAYRAMI’NDA HESABINIZA 15 BİN TL YATACAK
Bu içerik 581 kez okundu.
Advert

 

-Sercan Kapusuz-

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada "Önümüzdeki Kurban Bayramında emeklilerin banka hesabınıza 15 bin yatırılacak" dedi.

    Açıklamasında, emeklilere seslenerek; "Hep geçmişi yad etmenizi istemiyorum, yaşayın istiyorum" diyen Kılıçdaroğlu: “15 milyon emekliye seslendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Önümüzdeki Kurban Bayramında banka hesabınıza 15 bin yatırılacak. Sözüm söz" dedi.

    Kılıçdaroğlu, "Devlet emeklileri yıllardır yoksulluk altında yaşamaya mahkum etti. Adına yaşamak denirse tabi. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, prim ödemiş, değer kazandırmış insanlarımız ekonomik baskıyla evlere kapatıldı. Gençler bilmeyebilir, geçmişte emekliler ikramiyeleriyle kendilerine ev alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrüm mükafatıydı. Şimdi bırakın ev almayı, emeklinin maaşı ev kirasına dahi yetmiyor. Emekli torununu görünce içi burkuluyor. Niye? Cebine koyacak harçlık yok diye." dedi.

     Kılıçdaroğlu devamında "Emekli kardeşlerim; güzel haberim şu, hakkınız olanı alacaksınız. Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi asgari ücret kadar; yani güncel tutarla 8 bin 500 liradır, unutmayın. Çünkü bu Ramazan Bayramı da buna dahildir, hiç merak etmeyin. İktidara geldikten sonraki Kurban Bayramı'nda 8 bin 500 lira ikramiyenize ilaveten, bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak. Evet, geriye dönük ödeme yapacağım. Yani bayram, çifte bayram olacak. Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri asgari ücretin altına asla düşmeyecek. Öyle sadece torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailenize; feda ettiğiniz şu kısacık hayattan biraz da keyif alın istiyorum. Yani özetle emekli kardeşim; sana söz, sana söz o baharı sana da getireceğim. Daha başka sürprizlerim de olacak" diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI