Advert
Advert
Advert

"KAYBEDECEKLERİNİ ANLADILAR"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde provokasyon yaşandı.

Bu içerik 923 kez okundu.
Advert

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde provokasyon yaşandı. Mitingi sabote etmek için alana gelen bir grup, taş atarak konuşmayı böldü. Provakasyona CHP’li isimler başta olmak üzere çok sayıda siyasiden tepki geldi.

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yaşanan olaylar sonrası sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Günlerdir siyasetin ve ülke yönetiminin en tepesinde olanların kullandıkları ayrıştırıcı nefret dili, üzülerek ifade ediyoruz ki karşılığını vermeye başladı.

14 Mayıs'ta demokrasinin ve onun gereği olan seçimlerde, koltuklarını yitireceklerini anlayanlar şimdiden ülkeyi kaos ve kargaşaya sokarak bundan medet umar hale gelmişlerdir.

Geçmişte toplumu kutuplaştırarak çoğunluk anlayışını kendi çatısı altında toplama alışkanlıklarını  yine depreştirdiler.

Bir taraf var etme sevgi dili ,diğer taraf yok etme ve nefret dili kullanıyor.

Dün Erzurum'da yaşanan olaylardan sonra gelen tepkilerden  çok açık görülüyor ki , toplum kutuplaştırıcı dili artık dışlıyor ve toplum değişim gereksinimi hissettiğinde bunu önleyecek bir yol ve yöntem yoktur.Halkımız ne diyorsa o. Halk iradesine karışı arıza çıkaranları toplum asla affetmemiştir ,affetmeyecektir..

Korku ortamı yaratıp insanların duygu ve düşüncelerini baskı altına almaya çalışanların   ,demokrasi dışı söylemlerin ve eylemlerin dozunun artması  aslında korkanların korkutmaya çalıştığının göstergesidir..

Seçimleri ne pahasına olursa ,olsun kazanmak uğruna insanımızı ve insanlığımızı feda etmenin ,masum çocuklarımızın kanlarını dökmenin ,kendilerine nasıl bir seçim zaferi kazandıracağının hiç olmazsa bir kere düşünmelerini istiyoruz.

Her zaman ki gibi sağduyumuzla böylesi provakasyonları püskürteceğimizi  sevgiyi ,barışı,kardeşliği tesis edeceğimiz inancımızı koruduğumuzu ifade ediyor ve bir kez daha halkımıza sesleniyoruz.

Her şey çok güzel olacak ,sana söz yine baharlar gelecek.."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI