Advert
Advert
Advert

'SEÇİMLERDE ÖRGÜTÜMLE ÇALIŞTIM'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak 22'nci Dönem Milletvekili Harun Akın, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni (ZGC) ziyaret etti.

'SEÇİMLERDE ÖRGÜTÜMLE ÇALIŞTIM'
Bu içerik 301 kez okundu.
Advert

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak 22'nci Dönem Milletvekili Harun Akın, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni (ZGC) ziyaret etti.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık'a başsağlığı dileyen Harun Akın ardından gündeme ilişkin açıklamada bulundu.

Harun Akın yaptığı açıklamada: "Pazar günü seçim var. Türkiye'de bugüne kadar yaşamış olduğum seçimlerin bana göre eee en farklısı, en önemlisi. Çünkü pazar günü çıkacak sonuç sadece bir partinin başarısı, bir kişinin bir koltuğa oturması veya bir makam mevki kazanmasının ötesinde bakıyorum. Türkiye'de yaşamış olduğumuz ülkemizin sistemi, rejimi gerçekten ciddi şekilde halkın önüne geliyor. 20 yıldır iş başında olan ve değişen bu süre içinde Cumhurbaşkan Hükümet sistemi var. Pazar günü halkımız büyük oranda bu noktada karar verecek. Ben inanıyorum ki pazar günü çıkacak sonuç ne olursa olsun bu sistemin tekrar tartışmaya açılacağına inanıyorum. Yani Türkiye'de böyle bir sistemin başarılı olma şansını biz önceden söylüyorduk. Bundan sonra da bunu söyleyebileceğiz. Bence sıkıntı budur. İnşallah pazar günü halkımızla çok ciddi bir karar verecektir. Tabii ki çıkan karar ne olursa olsun olduğu gibi saygı duyacağız. Bu çerçevede de Zonguldak'tayım.

'SEÇİMLERDE ÖRGÜTÜMLE ÇALIŞTIM'

Ben Zonguldak'ta uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde defalarca İl Başkanlığı yaptım. Milletvekilliği yaptım. Seçim dönemlerinde bizden örgüt arkadaşlarımız, yöneticilerimiz ne isterse hep onlara uymaya gayret gösterdim. Çünkü biz örgüt terbiyesi, örgüt disipliniyle büyümüş siyasetçileriz. Örgütlü çalışmayı çok iyi bildiğimi iddia ediyorum. Bundan sonra yarın da öyle olacak. Yaşımız ömrümüz yettiği, sağlıklı olduğumuz sürece Cumhuriyet Halk Partisi'nin şahsından istemiş her çalışmanın içinde olmaktan şeref duyarım. Bugün de bunu yapıyorum. Zaten genel başkanımızın 1 Mayıs'taki eee mitingine yine kendi yaşamış olduğum siyasi geçmişime göre benim orada, o mitingde olmam lazım diyordu. Ama bunun yanında da hem merkez ilçe başkanlığımızın hem de sayın milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz'ın bizimle birlikte bu çalışmaların içinde olmamızdan memnuniyet duyacağına dair bize ifadeleri tabii ki bizi daha çok heyecanlandırdı ve daha bir an önce buraya gelmeye sevk etti. Seçime kadar buradayız. Örgütümüzün yapacağı çalışmaları takip edeceğiz.

'ZONGULDAK SORUNLARI OLAN BIR KENT'

Zonguldak sorunları olan bir kent. Zonguldak'ta hep herkes bir şey söylüyor ama benim bir iddia ettiğim konu var ve dün de bunu iddia ediyordum. Bundan sonra da yaşadığım süreci iddia edeceğim. Her insanın bir varoluş nedeni vardır. Zonguldak'ın varoluş nedeni kömürdür, enerjidir. Zonguldak enerjisinin başkentidir. O yüzden kömürden kömürün yanına veya kömürü geriye atarak öne ne çıkartmaya çalışırsanız çıkartın hiçbiri olmaz. Zonguldak bir kömür yerin altında bir nokta 300 milyon ton kömür vardır. Bugün bilimsel rakamlarla bu kömürü bu hızla çıkarsak 500 yıl da bilim adamları 150 yıl çıkarsa yetecek kömür vardır. Bu kömüre de Erdemir'in ihtiyacı vardır. Kardemir'in ihtiyacı vardır. Burada çalışacak insanlara da Zonguldak'ın boşalan, mezar kazacak genci kalmayan köylerin ihtiyacı vardır. Olaya böyle baktığımız zaman Zonguldak için de inşallah hayırlı olacak bir seçim diye düşünüyorum. Şimdiden bütün partilere, bütün adaylara hayırlı olsun."

 

 

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI