Advert
Advert
Advert

ARTIK SÖZ MİLLETİN!...

Kazanan Türkiye olacak, kazanan milletimiz olacak!...

ARTIK SÖZ MİLLETİN!...
Bu içerik 310 kez okundu.
Advert

    Haber Merkezi

    Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerine sayılı saatler kaldı.

    Yarın sandık başına gidecek olan millet, iradesini ortaya koyacak. Yurtiçi ve yurtdışıda toplam 64 milyon 113 bin 941 seçmenin oy kullanacağı seçimler için artık nefesler tutulmaya başlandı.

    Zaman zaman hararetli ve gergin geçen seçim çalışmalarında son güne girmiş bulunuyoruz. Artık adaylar susacak, millet konuşacak. Dört adayın yer aldığı seçim pusulasında Muharrem İnce adaylıktan çekildi. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan arasında geçmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı seçiminde, ilk turda seçimin sonuçlanması bekleniyor.

     191 bin 884 sandığın kurulacağı seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanını ve 28. Dönem Milletvekillerini seçeceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylardan herhangi birinin en az, oyların yüzde 50+1 alamaması durumunda seçimler ikinci tura kalacak ve en fazla oy alan iki aday katılacak. İkinci tura kalınması halinde seçimler 14 gün sonra, yani 28 Mayıs Pazar günü yapılacak.

      Sandıktan, huzur, refah, huzur çıkmasını bekliyoruz. “Ben” devrinin bitmesini “Biz” devrinin başlamasını istiyoruz. Halkımızın yoksulluk ve yoksulluktan kurtulması, ekonominin düzlüğe çıkması, ülkemizin dış devletlere karşı itibarının artması, devlette dirlik, devlette birlik için hepimiz kazanalım.

     Hak, hukuk, adalet için, “tek akıl” değil, “çoğulcu anlayış”la bolluğa, özgürlüğü, nefes almak için, kardeşçe yaşam, ortakça paylaşım ve insanca yaşamak için yarın baharı getirelim.

     Değerli halkımız, yarın sandığa gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyun, çocuklarınızı düşünün, ülkemizin geleceğini düşünün, demokrasi özleminizi düşünün ona göre oyunuzu verin. Verin ki, yeni Baharlar yaşansın bu ülkede. Yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edelim. Yeni baharlarla kutuplaşmalar gidecek, kucaklaşmalar gelecek. Yolsuzluklar gidecek, şeffaflık gelecek. Kısacası milletin iktidarı gelecek. Mülakat gidecek, liyakat gelecek. Cumhurbaşkanlığı sistemi gidecek, güçlendirilmiş parlamenter sistem gelecek.

    Kazanan Türkiye olacak, kazanan milletimiz olacak!...

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI