Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"19 MAYIS DEMOKRASİ SAVAŞININ ADIDIR"

Ulusumuz, Atatürk'ün önderliğinde kenetlenerek kendi geleceğine el koyduğunu, Kurtuluş Savaşı ile emperyalizme karşı var olma mücadelesi verdiğni belirten Hüsnü Ocakcıoğlu, 19 Mayıs'ın laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sü

Bu içerik 555 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

  Ulusumuz, Atatürk'ün önderliğinde kenetlenerek kendi geleceğine el koyduğunu, Kurtuluş Savaşı ile emperyalizme karşı var olma mücadelesi verdiğni belirten Hüsnü Ocakcıoğlu, 19 Mayıs'ın laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımı olduğunu söyledi.

  Eğitim-İş Devrek İlçe temsilcisi Hüsnü Ocakcıoğlu "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

    Ocakcıoğlu yayınladığı mesajda, "Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 104. Yıldönümü, ulusumuza kutlu olsun!

  Tam 104 yıl önce 19 Mayıs 1919’da, bir ulus, Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının öncülüğünde kendi kaderine el koyarak, var olma mücadelesini başlattı.

   Ülkenin kurtuluşunun ancak ulusla birlikte başarılabileceğini gören Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkışı; bağımsızlık hareketinin sembolü olmuştur. Ulusumuz, Atatürk'ün önderliğinde kenetlenerek kendi geleceğine el koymuş, Kurtuluş Savaşı ile emperyalizme karşı var olma mücadelesi vermiştir.

  Büyük Önderimiz Atatürk'ün doğum günü kabul ettiği 19 Mayıs, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır.

  19 Mayıs, ulusumuzun zihninde emperyalizme karşı bağımsızlık, saltanat ve hilafete karşı demokrasi savaşının adı olarak yer etmiştir.

   Bugün, Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan; bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır. Gideceğimiz yolu ezbere biliyoruz; Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yoldaşlarının yolu.

Unutmayalım; Atatürk, geleceğimizi gençlerimize; gençliği ise biz öğretmenlere emanet etmiştir. Aydınlık bir Türkiye’yi tekrar örmek, kuşkusuz bu mirasa sımsıkı sarılmaktan geçmektedir.  Bizlerin icinde olduğu tek gemi, şaşmaz rotasıyla Bandırma Vapuru'dur. "Geldikleri gibi gidecekler" sözünün inancı ve kararlığıyla biz hep aynı gemideyiz!

  Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kazanımlarına, çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, kamusal eğitime ve gençlerimize her şeye rağmen sahip çıkacaktır.

  Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyoruz."dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DEVREK BELEDİYESİ 15 DÜKKANI KİRAYA VERECEK
DEVREK BELEDİYESİ 15 DÜKKANI KİRAYA VERECEK