Advert
Advert
Advert

PEN YAZARLAR DERNEĞİ: UMUTSUZLUĞA GEÇİT VERMEYİN!

"Bu işi ikinci turda bitirelim"

PEN YAZARLAR DERNEĞİ: UMUTSUZLUĞA GEÇİT VERMEYİN!
Bu içerik 209 kez okundu.
Advert

    Sercan Kapusuz

    Uluslararası Yazarlar Derneği (PEN) Türkiye Merkezi'nin 'Seçim devam ediyor' başlıklı açıklamasında, "Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin. Bu işi ikinci turda bitirelim" denildi.

     PEN Yazarlar Derneği, seçim sürecine ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı. Zor bir süreçten geçildiğine dikkat çekilen açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçiminin 2'nci turu için sandığa gitme çağrısı yapıldı.

    "Seçim Devam Ediyor Hala!" başlıklı yazılı açıklamada,  "Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin" ifadesine yer verilerek "Haydi bu işi ikinci turda bitirelim! Cumhuriyetimizin 100. yılında geleceği hedefleyelim" denildi.

     PEN Yazarlar Derneği tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

     "Seçim Devam Ediyor Hala! Ey bu ülkenin demokrasiye, çağdaşlığa, eşitliğe, özgürlüğe, hakkaniyete, vicdana  susamış insanları… Zorlu günlerden geçmekteyiz. Seçim henüz bitmedi , devam ediyor hala!

     "Asla umutsuzluğa kapılmayacaksın! Mustafa Kemal Atatürk’ün   deyişini  “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır” sözünü gönlünde tut. Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2. Turunda 28 Mayıs’ta hem oylarımızı hem sandıklarımızı korumalıyız! Lamı cimi, öylesi şöylesi yok, Cumhuriyetin, çağdaşlığın, özgürlüğün, aydınlığın, kadın haklarının, laik devletin, demokrasinin, bilimsel eğitimin alternatifi yok! Yol belli! Ya karanlık ya aydınlık, ya geri ya ileri, ya sultanlık ya çağdaşlık, ya geçmiş ya gelecek! Hepsi 28 Mayıs’ta vereceğin oyla belirlenecek! Haydi bu işi ikinci turda bitirelim! Cumhuriyetimizin 100. Yılında geleceği hedefleyelim.

      Bu şahıs meselesi değil, parti meselesi hiç değil, daha önemli, daha hayati bir mesele! Duygusallığa,  karamsarlığa, umutsuzluğa   kapılmak bizlere yakışmaz! Tam aksine daha çok çalışmak, Cumhurbaşkanlığı seçimine daha çok asılmak zorundayız. Umutsuzluğa sakın geçit vermeyin.  En karanlık gecenin sonunda bile güneş mutlak doğar.  Bu inançla haydi seçim sandıklarına! 'Yaşasın  Hayat! Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Özgürlük!' diyebilmek için!"

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI