Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KENT KONSEYİ DEVREK'İ FESTİVAL İÇİN SÜSLÜYOR

Devrek Kent Konseyi, Devrek'e estekik görünüm kazandırmak ve yaklaşan festivale hazırlamak için çalışmlarına devam ediyor.

  KENT KONSEYİ DEVREK'İ FESTİVAL İÇİN SÜSLÜYOR
Bu içerik 526 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Kent Konseyi, Devrek'e estekik görünüm kazandırmak ve yaklaşan festivale hazırlamak için çalışmlarına devam ediyor.

  “Şemsiyeli Sokak", "Cumhuriyet Alanı ve Kordon Boyu Çiçeklendirme ve Yeşillendirme", "Ağaç Fenerleri" gibi birçok proje ile Devrek'e estetik görünüm kazandırmak için çalışan Devrek Kent Konseyi projelerinin devamı olan "Şehir İçinde Ağaç Fenerleri" ile ağaçları ışıklandırmaya başladı.

  Yapılan "Şehir İçinde Ağaç Fenerleri" projesiyle Devrek'e daha estetik görünüm katarak güzelleşitmeye çalıştıklarını ve aynı zamanda yaklaşan 32. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali için Devrek'i hazırlamaya çalıştıklarını belirten Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Naciye Külah;

  "Kent konseyleri kente sahip çıkma, çözümde ortak olma, kentlerin yaşanabilir bir yer olmasını sağlama gibi çalışma ilkelerine sahiptir. Kent konseyinde katılımcılık ile ortak akıl uzlaşmalarına göre işler yürüten gönüllü sivil toplum yapılanmalarıdır.

       Kent konseylerinin yerel olarak demokratik katılımların daha yaygın olması, hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, çok kişili yönetim anlayışının benimsenmesini sağlamak, sivil toplumların gelişmesine katkı vermek, engelli, kadın, çocuk ve gençlerin toplumsal hayatta etkilerini artırmak için çalışmalar yapmak, kent kaynaklarının iyi bir şekilde kullanılmasını sağlamak gibi başlıca amaçları vardır.

      Bugüne kadar yapmış olduğumuz “ Şemsiyeli Sokak, Cumhuriyet Alanı ve Kordon Boyu Çiçeklendirme ve Yeşillendirme, Ağaç Fenerleri ile Şehrimize Estetik Katma gibi bir çok projelerimizi Belediye Başkanlığı’nın onayları, başta iş insanlarımızın ve halkımızın maddi kaynakları ve destekleri ile hayata geçirme imkanı bulduk. Bu gün de projelerimizin devamı olan şehir içinde ağaç fenerlerimizle şehrimize estetik katacak ışıklandırma çalışmalarımızla şirin Devrek’imizi daha da güzelleştirmeye, aynı zamanda festivalimize hazırlamaya çalışıyoruz.

   Bu bağlamda projelerimizin uygulanmasına fırsat veren Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’ a, daha da önemlisi katılımcılık ruhuyla maddi manevi katkılarını esirgemeyen Devrek Esnaf Odası Başkanı Adnan Keklikoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri olmak üzere desteğini esirgemeyen esnaf ve şehrimize sahip çıkma duyarlılığını gösteren tüm halkımıza Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisimiz adına çok teşekkür ediyorum." dedi.

                                        

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK