Advert
Advert
Advert

TUNÇ'TAN İSVEÇ'E HUKUK DERSİ

Yılmaz Tunç, İsveç'te Kuran-ı Kerim'in yakılmasına sert tepki gösterdi.

TUNÇ'TAN İSVEÇ'E HUKUK DERSİ
Bu içerik 227 kez okundu.
Advert

Yılmaz Tunç, İsveç'te Kuran-ı Kerim'in yakılmasına sert tepki gösterdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsveç Yüksek Mahkemesi ve İsveç polisinin Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'in yakılmasına izin vermesini lanetledi. İsveç'in Müslümanların kutsalına yönelik provakatif eylemini kınayan bir açıklama yapan Bakan Yılmaz Tunç, İsveç Yüksek Mahkemesi'ne hukuk ve insanlık dersleri verdi.

Din ve vicdan özgürlüğünün en temel insan  haklarından birisi olduğunu söyleyen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, lanetlenmesi gereken bu eyleme izin verilmesinin özellikle Müslümanlar için içinde bulunduğumuz kutsal bayram günlerinde insanımıza yapılan açık bir saldırı olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili açıklamasında;

"İnsanların kutsallarına hakaret, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez, hiçbir mahkeme kararı bu hakareti meşrulaştıramaz, bu durum hiçbir demokratik hukuk devletinde korunamaz. Lanetlenmesi gereken bir eyleme müsaade edilmesi özellikle Müslümanlar için içinde bulunduğumuz kutsal bayram günlerinde inancımıza yapılan açık saldırıdır. Özellikle NATO zirvesi öncesinde Türkiye'nin müttefiki olmak isteyen İsveç'in yetkili makamları, özgürlük kisvesi altında ülkesinde birbirini takip eden hukuksuzluklara ve provokasyonlara son vermeli, gerekli tedbirleri almalıdır."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ