Advert
Advert
Advert

O LİNKE TIKLAMAYIN

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, kredi kartı iadesi üzerinden tüm uyarılara rağmen vatandaşların dolandırdığını söyledi.

O LİNKE TIKLAMAYIN
Bu içerik 273 kez okundu.
Advert

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, kredi kartı iadesi üzerinden tüm uyarılara rağmen vatandaşların dolandırdığını söyledi.

 İadenizi almak için yukarıdaki linke tıklayın İbareli aldatıcı bilgilere sakın tıklamayın diye Maden, “Söz konusu mevzuat hükümlerine aykırılık oluşturabilecek uygulamalarla karşılaşılması halinde öncelikle kart çıkaran kuruluşa başvurulması gerekmektedir” dedi.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, “Bazı sosyal medya hesapları üzerinden Ticaret Bakanlığımız veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının adları ya da logoları veya Türkiyeye mal olmuş şahsiyetlerin resimleri kullanılarak  “ Türkiye yüzyılında kredi kartı aidat iade işlemleri başlamıştır. İadenizi almak için yukarıdaki linke tıklayın.” ve benzeri şeklinde bazı paylaşımlar yapılmaktadır.

 Tüketicilerimizin kredi kartı bilgileri kullanılarak dolandırıcılığa maruz kalmamaları ve mağduriyet yaşamamaları için bilinmelidir ki; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ ile Bankaların en az bir kartı ücretsiz sunma zorunluluğu getirilerek bunun dışında sunulan kredi kartlarından kart aidatı alınabilmektedir. Kart aidatlarına ilişkin olarak alışveriş taahhüdüne bağlı ücret alınmaması ve söz konusu mevzuat hükümlerine aykırılık oluşturabilecek uygulamalarla karşılaşılması halinde öncelikle kart çıkaran kuruluşa başvurulması gerekmektedir.

 Kart kullanım ücreti dışında Kart çıkaran kuruluş ile uyuşmazlığın çözülememesi durumunda ilgili Kanun kapsamında 2023 yılı için 66 bin liranın altında olan uyuşmazlıklar için 'Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığımıza başvurulması gerekmektedir” dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ