Advert
Advert
Advert

DEVREK ZONGULDAK YOLU KAPANDI

Dün geceden beri aralıksız olarak devam eden yağmur Devrek’te etkili oldu.

DEVREK ZONGULDAK YOLU KAPANDI
Bu içerik 337 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

 Dün geceden beri aralıksız olarak devam eden yağmur Devrek’te etkili oldu.

Yağmur ve heyelan nedeniyle Devrek-Beycuma karayolu ulaşıma kapandı. Zonguldak-Ankara karayolunun Çaydeğirmeni Gebeşoğlu mevkiinde derenin taşması sonucu yol ulaşıma kapandı. Çaydeğirmeni beldesi ile köylerinin ulaşımını sağlayan Bük Köprüsü zarar gördü, ulaşıma kapatıldı. İslamköy Köprüsü zarar gördü. Alparslan Köyü deresi taştı, Bılık Köyü Çay mahallesinde bulunan dere taştı ve mahalle sular altında kaldı. Komşular Köyü’nde menfezlerin tıkanması sonucu köyün mahallelerinde hasar oluştu. Çorak Köyü’nde derenin taşması sonucu sular evlere girdi.Bakırcılar Küyü Gökmenoğlu Mahallesinde Mustafa Gökmen’e ait iki katlı evin üst bölümünde meydana gelen kayma nedeniyle ev boşaltıldı.

     Devrek merkez Karşıyaka deresinde su seviyesi yükseldi. Bölgede bulunan araçların tahliye edilmesi için anonslar yapılıyor. Mumcuoğlu ve Müfettişler Köylerinde de etkili olan yağış derenin taşmasına neden oldu. Tehlike arzeden dere için vatandaşlar uyarılıyor. Karasu meviindeki Hanyanı Köprüsü derenin taşması sonucu zarar gördü.

    İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Bostancı vatandaşları olumsuz hava şartlarına karşı dikkatli olmaya çağırdı. Bostancı, olası bir durumda vatandaşların kendilerine ulaşmasını istedi. Devrek İl Genel Meclisi Üyelerinin telefonları şöyle: 05326215807 / 05425968080 / 05063027003 / 05422954498 /05368389515

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ