Advert
Advert
Advert

DEVREK SULAR ALTINDA KALDI

Devrek’te a dün geceden buyana aralıksız süren yağmur hayatı olumsuz etkiliyor.

DEVREK SULAR ALTINDA KALDI
Bu içerik 1534 kez okundu.
Advert

     -Sercan KAPUSUZ-

     Devrek’te a dün geceden buyana aralıksız süren yağmur hayatı olumsuz etkiliyor.

     Devrek şehir merkeziyle Karşıyaka Mahallesinin ulaşımını sağlayan Asma Köprü yıkıldı. Karşıyaka Mahallesi Çomaklar Deresi taştı, Saat Kulesi meydanı ve işyerleri sular altında kaldı. Devrek Devlet Hastanesi bölgesi sular altında kalırken, TOKİ Evlerinin birinci katlarını su bastı. Devrek-Beycuma karayolu üzerinde bulunan tavuk çiftlikleri sel suları altında kaldı, binlerce tavuk telef oldu. Eski Terminal Alanı’ndaki Belediye Oto Parkını su bastı, belediye çalışanları olağanüstü bir gayretle araçları zarar tahliye etmeyi başardı. Karşıyaka Mahallesinde birinci katları su bastı. Cadde üzerindeki araçlar sel suları nedeniyle sürüklendi.

    Öteyandan TOKİ konutlarına bir hasta için giden Ambulans sular altında kaldı. Devrek Belediyesi İtfaiye araçları ambulansı kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

    Hışıroğlu Deresi taştı, ev ve işyerleri sular altında kaldı. Yağmur nedeniyle Ağalar mahallesinin bir bölümüne sabahtan beri elektrik verilemiyor.

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belediye araçlarının çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirterek, “Halkımıza büyük geçmiş olsun. Belediye olarak tüm çalışanlarımız, araçlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Can kaybı olmasın istiyoruz. Şehir merkezimiz bu durumdan olumsuz etkilendi. Belediye olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Görevimizin başındayız.” dedi.

     Öteyandan yağış Devrek köylerinde de etkili oluyor.

 

 

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ