Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ACİL DESTEK PAKETLERİ HAZIRLANACAK

Devrek TSO yönetimi selden zarar gören işlerleri ve fabrikalarda incelemelerde bulundu

ACİL DESTEK PAKETLERİ HAZIRLANACAK
Bu içerik 419 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek TSO yönetimi selden zarar gören işlerleri ve fabrikalarda incelemelerde bulundu. 09 Temmuz günü meydana gelen sel felaketinin ardından  Devrek TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Mehmet Can Ermiş'ten oluşan heyet Devrek, Gökçebey ile Çaydeğirmeni Beldesinde selden zarar gören işlerleri ve fabrikalarda incelemelerde bulundu.

  Oda olarak zarar gören üyeleri için "Acil Destek Paketleri"nin hazırlanması konusunda girişimlerde bulunduklarını  belirten  Devrek TSO Başkanı Abdulah Başoğlu;

 "Cumartesi gününden itibaren Devrek ve Gökçebey çevresinde etkili olan yoğun yağışlar maalesef bölgemizde büyük bir sel felaketine neden oldu. Sel felaketi Devrek ile Gökçebey ilçeleri Çaydeğirmeni ve Bakacakadı Belde Belediyeleri sınırları içerisinde yer alan tacir, sanayici, esnaf ile Küçük Sanayi Sitelerinde bulunan işyerlerinde büyük maddi hasara neden oldu. İmalat makinesi, teçhizat, ham madde ve nihai ürünlerin sel suları altında kaldığını gördük. İlçe belediye ve beldelerde temiz su, enerji nakil hatları kanalizasyon alt yapıları zarara uğradı.

 Oda olarak zarar gören üyelerimiz için "Acil Destek Paketleri"nin hazırlanması konusunda girişimlerde bulunuyoruz. Sel felaketinin açtığı ekonomik ve sosyal yaraların acilen sarılabilmesi için öncelikli olarak KOSGEB ve Kredi Garanti Fonu kapsamında selden etkilenen ve mağdur olan üyelerimiz için acil afet kredisi gibi esnafımıza nefes aldıracak çalışmalar yapılması gerekmektedir.

   Bunun yanı sıra, gelecekte benzer felaketlerin yaşanmaması için Devrek Çomaklar, Gökçebey Agusto derelerinin ishahı ile Devrek Zonguldak karayolu üzerinde bulunan dere ve suyolu menfez ve setlerin tekrar gözden geçirilmesi, yenilenmesi genişletme çalışmalarının yetkili kurumlarca başlatılması gerekmektedir. Devrek Çomaklar, Gökçebey Agusto derelerinin taşkın kapasitesinin artırılması yöntemlerinin yetkili kurumlarca belirlenmesi gerekmektedir. Bu şekilde, gelecekte benzer felaketlerin yaşanma riskini minimize edebiliriz. Bu zorlu süreçte tüm zarar gören işletmelere, çalışanlarına ve ayrıca vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Devrek Ticaret ve Sanayi Odası olarak, sanayicilerimizin ve esnaflarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. dedi.

                                                                                                                              

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI