Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

UÇUŞLAR NORMALE DÖNDÜ

ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Zonguldak Havalimanı uçak iptalleri hakkında yaptığı açıklamada Pazar günü Havalimanı istasyonuna yıldırım düştüğünü, yapılan onarım ile seferlerin başladığını duyurdu.

UÇUŞLAR NORMALE DÖNDÜ
Bu içerik 388 kez okundu.
Advert

ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, Zonguldak Havalimanı uçak iptalleri hakkında yaptığı açıklamada Pazar günü Havalimanı istasyonuna yıldırım düştüğünü, yapılan onarım ile seferlerin başladığını duyurdu.

ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya Zonguldak Havalimanı uçak iptalleri hakkında bilgi vererek iptallerin uçak şirketlerinin inisiyatifinde olduğunu belirtti. Bazı hava yollarının alana iniş yaptığını bazılarının yapamadığını belirten Kahya yaptığı açıklamada: “08.07.2023 tarihindeki yoğun yağış ve cw bulutları Temenler Köyü mevkisindeki Seyrüsefer İstasyonuna Yıldırım düşmüş ve VOR (Dme/Ndb) cihazları maalesef yanmıştır.

DHMİ Ankara Esenboğa Havalimanı Elektronik Müdürlüğü ekipleri olaya müdahale etmiş, onarım işlemleri tamamlanarak VOR ve DME cihazları dün gece itibariyle devreye alınmıştır.

 3 günlük süreç içerisinde bazı havayolu şirketleri insiyatif alarak eskiden olduğu gibi görerek şartlarda uçuşlarını gerçekleştirmesine rağmen, bazı şirketlerde “Şirket Kuralları” diyerek uçuşlarını Ankara’ya yönlendirmiş veya iptal etmişlerdir. Tabiki bu süreçte yolcu mağduriyeti yaşanmış, kimsenin olmasını istemediği bu doğal afet karşısında elimiz kolumuz bağlı kalmıştır.

Yaşanan bu süreçte mağdur olan yolcularımızdan özür dilemekten başka elimizden bir şey gelmemektedir.

Havayolu şirketi kaynaklı organizasyon eksikliğini bizler bertaraf etmek için  elimizden gelen gayreti göstermemize rağmen bazı kesimlerin Havalimanı görevlilerini hedef alan tutum ve davranışlar içinde olduğunu gördük ve sosyal medyadan görmekteyiz.

HAVAYOLU ŞİRKETİ İLE HAVAALANI İŞLETMESİNİ AYIRT EDELİM

Yıllardır bu havalimanının ayakta kalması ve ilerleme kat etmesi için maddi manevi yıpranan  bizler ve personelimiz yinede alttan alarak yediğimiz küfürleri bile duymazdan, görmezden geldik. Kötü söz sahibinindir düsturundan yola çıkarak ve empati yaparak  yolcularımızın da mağduriyeti karşısında her ne kadar sessiz kalsakta bu ve benzeri durumların bir daha yaşanmaması dileklerimizle; biz herşeye rağmen hakkımızı helal ediyoruz. Ancak tüm hemşerilerimizden istirhamımız Havayolu şirketi ile Havaalanı işletmesini ayırt etmelerini rica ediyoruz.

 Bu vesileyle şu andan  itibaren herhangi bir aksaklık kalmadığını ve uçuşların normal seyrine döndüğünü tüm yolcularımıza, yolcu yakınlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Ayrıca bu süreçte üstün performansla gece yarılarına kadar çalışarak arızayı bertaraf eden Elektronik müdürlüğü ekiplerimize, Esenboğa başmüdürümüz Hamza Demir beye ve Zonguldak Valimiz sayın Mustafa Tutulmaz beye şirketimiz adına çok teşekkür ediyoruz.Rabbim böyle felaketleri bir daha yaşatmasın”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"