Advert
Advert
Advert

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Sel felaketi sonrası vatandaşlarla toplantı yapıldı.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ
Bu içerik 530 kez okundu.
Advert

   Sercan KAPUSUZ-

  Sel felaketi sonrası vatandaşlarla toplantı yapıldı.  Devrek'te 09 Temmuz 2023 tarihinde meydana gelen sel felakati sonrası mağdur olan vatandaşlarla ön bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  Yapılan toplantıya Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, DSİ Zonguldak 232. Şube Müdürü Kürşat Coşkun Çolak, DSİ 232. Şube Müdür vekili Nuray Şahbaz ile AFAD Zonguldak Şube Müdürü Havva Güzel, Karşıyaka Mahalle Muhtarı Vedat Çıtlık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Toplantıya katılan yetkililer tarafından sel felaketi sonrası son duruma ilişkin açıklamalarda bulunulurken, Çomaklar Deresi'nde yapılacak ıslah çalışmaları hakkında bölge halkı bilgilendirildi. Toplantıda Devrek'te yaşanan sel felaketinin yıkıcı etkileri ve bu felaketin ileriki zamanlarda tekrar yaşanmaması için Çomaklar Deresi'nin ıslah edileceği ve söylentilerde olduğu gibi evlerin hemen boşaltılmayacağı, konunun DSI tarafından yapılacak olan incelemeler sonrasında karara bağlanacağı belirtildi. Çomaklar Deresi Islah projesinin Eski Devrek İmam Hatip Lisesi bölgesinden başlayarak Uğur Mumcu Sokağı'nın başına kadar yapılması planlandığı ve bu plan çerçevesinde dere genişletme, kazıklama gibi işlemlerin yapılacağı aktarılan diğer bir konu oldu.

  Yetkililer tarafından yapılan bu toplantının bir ön bilgilendirme toplantısı olduğu ve en kısa sürede Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın da katılımıyla geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağı söylendi. 

Ayrıca toplantıda yaşanan sel felaketi sonucunda, yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için devam eden çalışmaların ilgili ekipler tarafından tüm hassasiyetle takip edilerek yapıldığını dile getiren Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt;  

 "Karşıyaka Mahallemiz başta olmak üzere selden etkilenen Kırıklar ve Bılık Mevkii ile Öğretmenevi civarında da çalışmalarımız devam ediyor.

Hasar gören altyapıyı onarıyor, selde oluşan çöp ve hafriyatı kaldırıyor, cadde ve sokaklarımızı yıkıyoruz. Bu bölgelerimizi düzenli olarak ilaçlayarak sivrisinek ve kara sineklerin çoğalmasını önlüyoruz." dedi.

 

   

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BOZKURT ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BOZKURT: GAYRETİMİZ DEVREK VE DEVREK İNSANI İÇİN
BAŞKAN BOZKURT: GAYRETİMİZ DEVREK VE DEVREK İNSANI İÇİN