Advert
Advert
Advert

SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAKLARINI İSTİYOR

ÖZ-SAĞLIK-İŞ Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde, geriye dönük alacaklarının ödenmesi hakkında basın açıklaması yaptı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAKLARINI İSTİYOR
Bu içerik 299 kez okundu.
Advert

ÖZ-SAĞLIK-İŞ Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde, geriye dönük alacaklarının ödenmesi hakkında basın açıklaması yaptı.

  Yapılan zamlara değinen ve geriye dönün alacaklarının ödenmesi için eylem yapan ÖZ-SAĞLIK-İŞ sendikasının açıklaması şöyle;

 "Sizlerin de yakından bildiği üzere Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık işçilerinin yetkili sendikası ÖZ SAĞLIK-İŞ olarak 190 bin işçimiz işveren sendikası TÜHİS ile imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi’nin üzerinden 46 GÜN geçti.

 Bu sözleşmede yer aldığı üzere işçinin 2023 Ocak ayından geçerli geriye dönük alacaklarının ödenmesi kararının üzerinden de 46 GÜN geçti.

 İşçi vefakardır

 işçi cefakardır

 işçi sabırlıdır

 işçi ülkesini, milletini, devletini sever.

 Hele sağlık işçisi belini doğrultmadan akşamı eder, bilir ki işini aksatsa bu  ihmal bir insanın “CANINA” değer.

 Sendika olarak ilk günden beri defalarca masaya oturduk, geriye dönük alacakları bekletmeyin dedik, işçiye nefes aldıracak bu toplu parayı kuşa döndürmeyin dedik, önümüz Kurban Bayramı işçi kurbanını kesebilsin dedik, vergi dilimini işaret ettik, ülke ekonomisinin zorluğunu gösterip alacakların bir an önce ödenmesi için çalmadık kapı bırakmadık.

 Sendika olarak devletin tüm kademelerini aşındırdık.

 Hesaplamalar yapılıyor dediniz BEKLEDİK

 Kasada para yok, ek bütçe istedik dediniz BEKLEDİK

 Bütçe Meclis’ten daha çıkmadı dediniz BEKLEDİK

 Biz sabırla beklerken bu arada neler oldu, bir hatırlayalım;

   Ev kiralarımız 10 bin liranın üzerine çıktı

  Vergi oranları arttı, akaryakıta dev zam geldi.

  Akaryakıta gelen zam, aynı gün başta gıda olmak üzere tüm sektörlere aynı oranda yansıdı.

Biz sabırla beklerken beslenme, barınma, ulaşım gibi temel ihtiyaçlarımız yüzde 200’e varan oranlarda artış gösterdi.

 Kimsenin almaya cesaret edemediği altın-döviz fiyatları fırladı, herkesin yemek zorunda olduğu domatesin, biberin yüzünü göremez olduk. Tüm bunlar olurken bizler, ekonomik krizle uğraşan devletimizin yanında olup sabretmeye devam ettik.

AMA BİTTİ SABRIMIZ BİTTİ

 Çalışıp hak ettiğimiz geriye dönük alacaklarımızın önemsenmemesine karşı  SABRIMIZ BİTTİ,  ÖFKEMİZ BÜYÜDÜ. Alın terimizin görmezden gelinmesine karşı ONURUMUZ KIRILDI Geriye dönük alacağımız paranın bu enflasyonist ortam karşısında PULA DÖNÜŞMESİNDEN dolayı evimize götüreceğimiz EKMEK KÜÇÜLDÜ, eridi, bitti. Ha şimdi, ha birazdan, ha yarın, ha yarından da yakın diyerek oyaladığınız biz SAĞLIK İŞÇİLERİ artık seslerinin duyulmasını istiyor:

 Emeğimizi hiçe saymayın, çoluk çocuğumuzun ekmeğine ortak olmayın!   Alınterimiz vicdanlarınızda kuruyalı çok oldu, görün artık! Biz sabrettikçe bu kadar umursamazlık bizi çok incitti, görün artık!   Herkese alacakları ödenirken sağlık işçisinin geriye dönük alacağına şahin kesildiniz, görün artık! "

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ