Advert
Advert
Advert

"DEMOKRASİMİZİN EN ETKİLİ ARACIDIR "

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın 24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı mesajı şu şekilde:

 "Toplumun haber alma, bunu yayma, aydınlatma, kamuoyu oluşturma ve bilgi edinme ihtiyacını  sorumluluk bilinciyle karşılayarak önemli bir kamu görevini yerine getiren basın demokrasimizin en etkili aracı ve önde gelen kurumlarındandır.

 Bilgi edinme kaynağı olarak nitelendirebileceğimiz güçlü bir basının ülkemizdeki gelişmeleri, gündemi, toplumu yakından ilgilendiren konuları anında bizlere aktaran  işlevi düşünüldüğünde   ne kadar önemli bir görevi yerine getirdiği görülmektedir.

 24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile birlikte Türk basını evrensel ve etik değerlere bağlılık anlayışıyla büyük bir mesafe almış, özgür, tarafsız , ilkeli ve objektif bakış açısıyla demokrasimizin daha da ileriye gitmesi, gelişmesi, sağlıklı bir toplumun oluşması, temel hak ve özgürlüklerin korunması gibi hassas konularda anlamlı büyük ve önemli katkıları olmuştur.

 Basınımızın her zaman olduğu gibi ülkemiz ve dünya gündeminde olan konulara duyarlı olacağına, basın meslek ahlakı ve ilkelerine bağlı kalacağına, kişi hak ve özgürlüklerini önemseyerek özel hayata ve yaşama saygı duyan bir anlayışla hareket edeceğine, bizlere mesleğin getirdiği hassasiyet ve sorumlulukla doğru, güvenilir, objektif bilgi sunma gayreti içerisinde olacağına yürekten inanıyoruz.

 Bu anlamlı günün basın sektörünün ve basın mensuplarımızın sorunlarının dile getirildiği, daha verimli, daha özgür, daha güvenli çalışma ortamına sahip olabilmelerine yönelik çaba ve girişimlere vesile olmasını diliyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle büyük bir emek, gayret ve özveri ile görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve  Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, her zaman olduğu gibi yanlarında olarak görevlerini kolaylaştırıcı bir anlayışla hareket edileceğini belirtiyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum."

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ