Advert
Advert
Advert

"ZONGULDAK'A EN BÜYÜK İHANET OLUR"

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK'ya bin depremzedenin alınması yönündeki haberlere "Zonguldak'a yapılacak en büyük ihanet olur" dedi.

Bu içerik 593 kez okundu.
Advert

  GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK'ya bin depremzedenin alınması yönündeki haberlere "Zonguldak'a yapılacak en büyük ihanet olur" dedi.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak 2000 bin işçi alımında 1000'inin depremzedelerden alınacağı söylemleri yeni bir tartışmaya neden oldu. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK'ya alınacak 2 bin işçiden 1000'inin depremzedelerden olacağı yönündeki iddiaları yanıtlayarak "Böyle bir konudan haberimiz yok. Olursa da kabul etmemiz mümkün değil. Zonguldak'a yapılacak en büyük ihanet olur" dedi.

  Hakan Yeşil'in açıklaması şöyle: "Sayın Cumhurbaşkanımızın biliyorsunuz 1000 kişi açıklamasından sonra Zonguldak ziyaretiyle bu 1000 kişiyi 2000 kişi olarak güncelledi. Tabii tarih olarak da Ağustos ayı içinde bu arkadaşlarımızın çalışma hayatına başlayacağı görüldü. Geçen hafta itibariyle de Enerji Bakanlığı, kurum ve diğer bakanlık yetkileriyle beraber yapılan toplantı sonucunda da ağustos ayının ilk haftasıyla beraber işçi alımları için müracaatların başlayacağı açıklandı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu hafta  sonunda usül ve esaslar tam netleşir ve başvuruların hemen başlayacağını düşünüyoruz. Onunla ilgili de çalışmalar yapıyoruz. Zonguldak'ımıza hayırlı olsun. Çünkü Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun bu işçi alımına büyük ihtiyacı vardı. Sonuca da nihayet sonuca ulaşacağız inşallah.

Tabii bugün itibariyle bu 1000 arkadaşın deprem bölgelerinden  alınacağı gibi bir söylenti çıktı. Tabii şu an itibariyle böyle bir şey yok. Türkiye Taşkömürü Kurumu  işçi alımlarıyla ilgili yönetim kurulu yetkili kurulları var. Onlardan aldığımız bilgi beraber  şu an itibariyle böyle bir şeyin  olmadığı yönünde. Bizlerin de böyle bir şeyden haberi yok.  Anladığım kadarıyla vekillerimizin de bir haberi yok. Tabii bu haberin doğruluğunu araştırıyoruz. Ama böyle bir şey varsa da bunu kabul etmemiz tabii ki mümkün değil. Bu Zonguldak'a yapılmış en büyük ihanetlerden biri olur diye düşünüyoruz. Çünkü  madencilik zor bir meslek. Deprem bölgesindeki arkadaşlarımızın da tabii ki ihtiyaçları vardır ama onları da başka iş sahalarında değerlendiririz diye düşünüyoruz. Enkazların altında kalıp da kurtulmuş arkadaşlarımız. Onların madenlerde çalışacağını düşünmüyoruz bile. Bunu da kamuoyuyla paylaşıyoruz."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI