Advert
Advert
Advert

ÜNİVERSİTEYLE PROTOKOL İMZALANDI

Zonguldak Valiliği ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) arasında 'Hasta ve yaşlı bakımı' için elemanların yetiştirileceği bir protokol imzalandı.

ÜNİVERSİTEYLE PROTOKOL İMZALANDI
Bu içerik 304 kez okundu.
Advert

Zonguldak Valiliği ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) arasında 'Hasta ve yaşlı bakımı' için elemanların yetiştirileceği bir protokol imzalandı.

Zonguldak Valiliği Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonunda yapılan protokolde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, hasta ve yaşlı bakımına destek olan kişilerin ve bunların eğitiminin toplumun önemli bir konusu olduğunu ifade etti.

CAN: "Şehrimiz için çok önemli bir iş birliği protokolü"

ZBEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Emine Yılmaz Can, protokol ile ilgili şu bilgileri verdi: "İlimizde hasta ve yaşlı bakımı için destek olacak kadın ve erkek elemanların yetiştirilmesi için bir protokol yapıyoruz. Bu protokolümüzde Valiliğimiz, Üniversitemiz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Zonguldak Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İŞKUR ortaklığımız var. Bu şehrimiz için çok önemli bir iş birliği protokolü. Bunu daha sonra çocuk bakım elemanı yetiştirme konusunda da yapmayı planlıyoruz. Şehrimizde çok büyük bir eksik bu konu. Dolayısıyla kadınlarımızı eğiteceğiz, sertifika vereceğiz ve daha sonra da iş bulmaları konusunda da yardımcı olacağız. Özellikle kadın istihdam için Zonguldak’ta çok büyük bir adım atmış olacağız. Burada olmaktan, Valiliğimizin desteğinden, belediyemizin desteğinden, tüm paydaşlarımızın desteğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz."

TUTULMAZ: "Eğitilmiş yeterli eleman bulunmuyor"

Zonguldak Valisi Mustafa tutulmaz protokol imzalama töreninde şunları söyledi: "İlimizin üniversitesi, belediyesi ve diğer hastaya ve yaşlıya hizmet sunan ilgili kurumlarımızın katılımıyla bir protokol imzalıyoruz. 

Burada esas önemli taraf üniversitemizin kamuoyuyla iş birliğinin aşamasında daha hayata geçiriyoruz. Toplumumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri; hasta ve yaşlı bakımı alanında eğitilmiş yeterli elemanın bulunmaması, bu alanda çalışacak kişinin bulunmamasıdır. Bu proje ile üniversitemiz ve kamunun ilgili birimleri birlikte hareket ederek her geçen gün nüfusun yaşlanması ve bu alanda ihtiyaçların artması sonucunda ortaya çıkan ihtiyacı gidermeye yönelik güzel bir başlangıç yapıyoruz. Bundan sonra bu alanda ihtiyaç asıl olmasın ama ihtiyaç hasıl olması durumunda da alanında uzman eğitilmiş kişiler tarafından giderilmeye yönelik başlangıç yaptık" diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ