Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

EMEKLİYE YÜZDE 200 ZAM İSTEDİ

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TÜED) Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, hükümetten bekledikleri zammı alamadıklarını söyledi.

EMEKLİYE YÜZDE 200 ZAM İSTEDİ
Bu içerik 607 kez okundu.
Advert

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TÜED) Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, hükümetten

Emekliye yüzde 200 zam istedi

Başkan Memiş yılbaşına kadar seyyanen zam talep ettiklerini belirterek yılbaşına kadar emeklilerin yüzde 80'ninin olabileceğini ifade etti.

Başkan Memiş yılbaşında hükümetten yüzde 200 zam beklediklerini söyledi.

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş bir açıklama yaparak şunları söyledi: "Yılbaşında hükümet emekliye zam verinceye kadar emeklimizin yüzde 80'i ölür. Emekli geçimeniyor ve açlıktan ölecek. Emeklilerimize bir an önce yılbaşına kadar seyyanen zam vererek açlıktan ölmekten kurtarsınlar.

Emekliler, çocuğundan, torunundan ve eşinden utanan bir emekli olurmu. Biz utanır duruma geldik, sokağa bile çıkmaya utanıyoruz.  Bizi bu duruma düşürenler utansın. Emekli sefil ve aç.

Yılbaşına kadar biz ölürüz. Yılbaşında hayatta kalabilmemiz ve iktidara oy verebilmemiz için yılbaşına kadar yüzde 75 veya yüzde yüz seyyanen zam talep ediyoruz."

HÜSEYİN MEMİŞ, "YÜZDE 200 ZAM İSTİYORUZ"

Başkan Memiş hükümete seslenerek yılbaşında yüzde 200 zam talep ettiklerini, aksi halde emeklinin durumunun çok daha perişan hale geleceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK - KÖLN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI
ZONGULDAK - KÖLN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI
GAZETECİ İBRAHİM TIĞ, KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ'NÜ ALDI
GAZETECİ İBRAHİM TIĞ, KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ'NÜ ALDI