Advert
Advert
Advert

ABARTI EGZOZLAR AFFEDİLMEDİ

Zonguldak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, araçlarda abartı egzozları affetmedi. Kentte vatandaşların gürültü anlamında huzurunu kaçıran araç sürücüleri cezadan kaçamadı.

ABARTI EGZOZLAR AFFEDİLMEDİ
Bu içerik 388 kez okundu.
Advert

Zonguldak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, araçlarda abartı egzozları affetmedi. Kentte vatandaşların gürültü anlamında huzurunu kaçıran araç sürücüleri icezadan kaçamadı.

Kentte resmi, sivil ve motosikletli trafik polisleri, seyir halinde ve sabit noktalarda yaptığı denetimlerle, kentte trafik güvenliğini sağlamak için yoğun çaba sarf ediyor. Bu anlamda trafik ekiplerince dikkate alınan abartı egzoz konusunda bir kişi yakayı ele vererek cezadan kaçamadı. Denetimlerin ise sıklıkla devam edeceği öğrenildi.

ABARTI EGZOZ CEZASI

Karayolları Trafik Kanunu'nun "Araçlar üzerindeki değişiklikleri bildirme" başlıklı 32. maddesinin 3. fıkrasında düzenlenen "Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması" hükmü gereğince abartı egzoz kullanan sürücülere ceza kesiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”

DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ
DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ