Advert
Advert
Advert

"ZONGULDAK'I KAZANACAĞIZ"

Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak başta olmak üzere yeni illeri ve büyükşehirleri kazanacaklarını söyledi.

Bu içerik 285 kez okundu.
Advert

Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak başta olmak üzere yeni illeri ve büyükşehirleri kazanacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Gazetesi’ne vermiş olduğu röportajda yerel seçimlerde Zonguldak başta olmak üzere yeni illeri ve büyükşehirleri kazanacaklarını söyledi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu vermiş olduğu röportajda şu ifadelere yer verdi:

 “2024 seçimlerine de aynı yaklaşımla gireceğiz. Bakın, 2019 yerel seçimlerinde büyükşehirden belde belediyesine kadar kazanan neredeyse tüm adaylarımız desteklerini artırmış görünüyor. Yapılan araştırmalar, 2024 seçimlerinde aday olmaları halinde 2019’da aldıkları oydan daha fazla oy alacaklarını gösteriyor. Çünkü çalmadılar, çırpmadılar. Tek bir kuruşun hesabını dahi verdiler, kimseyi ötekileştirmediler. Kentte yaşayan herkese hizmet götürmeye çalıştılar. Sosyal yardımları, bir elin verdiğini diğer elin görmeyeceği şekilde hakkaniyetle dağıttılar. Kentlerindeki yaşamı ucuzlatmak için sosyal belediyeciliğin en değerli örneklerini yaşama geçirdiler. İşçinin hakkını, teri kurumadan verdiler. Güçleri yettiğince üniversite öğrencilerini aç- açık bırakmadılar. Çiftçisine tohum desteği, yaşlısına bakım desteği vermekten geri durmadılar. Yaşanabilir kentler yarattılar. Ve ortaya büyük bir başarı hikayesi çıktı. Yeni bir hikâyenin gerekliliğinden bahsediliyor. Hikâyenin kendisini yazdık zaten. 2019 seçimlerinde kazanan ve beş yıllık süreyi tamamlayan belediye başkanlarımızın başarıları, hikâyenin kendisidir. CHP’li bir belediye başkanını seçtiği için pişman olan neredeyse tek bir kent, ilçe, belde yok. Bu başarı adaylarımıza oy veren, bizimle ittifak kuran herkesin, her partinin başarısı.

ZONGULDAK BAŞTA OLMAK ÜZERE YENİ ŞEHİRLERİ DE KAZANACAĞIZ

2024 yerel seçimlerinde bu başarıyı çoğaltarak sürdüreceğiz. Bundan şüphe duymuyorum. Balıkesir, Bursa, Manisa, Denizli, Zonguldak başta olmak üzere yeni illeri, büyükşehirleri kazanacağız"

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ