Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

MECLİS'TEN HOCAYA KINAMA GELDİ

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Eylül ayı 3'üncü Birleşim Toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda yapıldı.

MECLİS'TEN HOCAYA KINAMA GELDİ
Bu içerik 402 kez okundu.
Advert

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Eylül ayı 3'üncü Birleşim Toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda yapıldı.

Mecliste gündem dışı söz alan CHP'li Nebahattin Yılmaz, Filenin Sultanların'ı tebrik ederek "Camide bir sıkıntı yaşanmış. Bu oyuncularımızın başarıları ile ilgilenecekleri yere, teknikleri ile ilgilenecekleri yere onların kıyafetlerini gündeme getiren bazı melunları nefretle lanetle kınıyoruz" dedi.

 Meclis, yoklama ve  bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanması ile başladı. Gündemde 2 madde görüşüldü.

 Gündemin 3'üncü maddesi şöyle:

İdaremiz bünyesinde bulunan, Tarım ve Orman Bakanlığı Toprak Reformu Genel Müdürlüğü tarafından 16.05.2014 tarihinde 1970 laboratuvar numarası ile yetkilendirilen Toprak ve Su Analiz Laboratuvarında yapılmakta olan toprağın verimlilik analizi (Kapsam 1) ile tarımsal sulama suyu analizleri (Kapsam 3) 2023 yılı birim fiyatının 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 10. maddesinin 'o' fıkrasına istinaden değerlendirilmesi hususunun görüşülmesi.

 Şahıs olarak toprak ve su analizi yaptırmak isteyenlerden 200 TL, kurum olarak analiz yaptırmak isteyenlerden 100 TL. alınacak.

 Gündemin 4'üncü maddesi şöyle:

Ereğli İlçesi Yaraşlıyörük Köyü hudutlarında bulunan 113 Kontrol Kesim Numaralı yol, İdaremiz yol ağında olup, yolun mülkiyet ile ilgili gerekli izin irtifak işlemlerinin tamamlanabilmesi için 2023 Yılı Ek Yatırım Programına alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, İçişleri, Tarım ve Orman ile Köylere Yönelik Hizmetler komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 24 – 24 – 16 – 14 – 26 sayılı raporlarının görüşülmesi.

 Gündem dışı söz alan CHP'li Nebahattin Yılmaz, Filenin Sultanların'ı tebrik ederek "Ülkenin kötü günlerden geçtiği bugünlerde bize bu sevinci yaşattıkları için kendilerini tebrik ediyorum. Ancak söz alma nedenim ilimizde yaşanan bir olayla ilgili. Camide bir sıkıntı yaşanmış. Bu oyuncularımızın başarıları ile ilgilenecekleri yere, teknikleri ile ilgilenecekleri yere onların kıyafetlerini gündeme getiren bazı melunları nefretle lanetle kınıyoruz. İnsanlar arasındaki sosyal ilişkileri zedeleyecek bu tür olaylarla ilgili ilgili makamların gerekeni gerekeni yapmalarını için talepte bulunuyorum" dedi.

 Meclis bir sonraki toplantının 7 Eylül Perşembe günü yapılması kararıyla sona erdi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DEVREK BELEDİYESİ 15 DÜKKANI KİRAYA VERECEK
DEVREK BELEDİYESİ 15 DÜKKANI KİRAYA VERECEK