Advert
Advert
Advert

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN GÜVENCESİ OLMUŞTUR"

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i d

Bu içerik 287 kez okundu.
Advert

   -Yeter KÖMEÇCİ-

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir” dedi.

  Başkan Bozkurt, CHP'nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

  “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir. Atatürk’ün Cumhuriyet rejimini getirirken söylediği gibi ‘Türkiye’de tüm gelişmeler Cumhuriyet’e göre olacaktır. Türkiye’de bugün olduğu gibi ileride de daha demokratik bir Cumhuriyet kurulacak ve bu Cumhuriyet hiçbir suretle Batı Cumhuriyet ilkelerinden farklı olmayacaktır.’

    İşte bizim CHP olarak ana hedefimiz Cumhuriyet rejimini daha ileri ve demokratik laiklik çizgisine evrimleştirmektir. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olmuştur.

  Yeniden liyakatı esas alan, hukukun üstünlüğüne dayanan, laik sistemi kurumsallaştıran bir iktidarla, mevcut iktidarın 20 yıldır yaptığı toplumsal ve hukuksal kirlenme; adaletle temizlenecektir. Liyakat, laiklik, güçler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü, çağdaş ve demokratik bir Türkiye ancak CHP ile mümkündür.

   Cumhuriyet Halk Parti’mizin 100. yılı kutlu olsun.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI