Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

DERS ZİLİNİ VALİ HACIBEKTAŞOĞLU ÇALDI

2023 2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ilk ders zilini çaldı!

DERS ZİLİNİ VALİ HACIBEKTAŞOĞLU ÇALDI
Bu içerik 260 kez okundu.
Advert

2023 2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ilk ders zilini çaldı!

2023 2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Zonguldak İlköğretim Okulunda gerçekleşti.

Programa Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak AKP Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Emniyet Müdürü Sinan Ergin, Millî Eğitim Müdürü Osman Bozkan, daire müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Bozkan, "Pazartesi günü uyum haftasında okul öncesinde ilkokul birinci sınıflarımızla başlayıp bir haftalık heyecanın ardından bugün bütün sınıflar düzeyinde 2023-2024 eğitim öğretim yılına başlamanın Sevgili Öğrencilerimize kavuşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.  Ülkemiz genelinde bugün milyonlarca öğrencimiz okullarıyla buluşurken ilimiz Zonguldak'ta örgün ve yaygın eğitimle birlikte toplam yüz binin üzerinde öğrencimiz yedi bin beş yüz üzerinde öğretmenimiz okullarımızla buluşarak yeni eğitim öğretim yılında ders başı yapıyorlar. Eğitim Bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç bir memleket meselesidir. Türk eğitim sistemimiz tüm vatandaşlarımızı Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan Fikri Hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri iyi insan, iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi görevini üstlenmiştir. Bu görev kapsamında eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz çocuklarımızın yetenek ve ilgileri dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal girişimlerine öncelik edip milli manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı vatanını, milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir. Eğitim ailesi olarak bizler medeniyetimizin tertemiz yüzlerini takip ederek bizleri yıldızlara taşıyacak neslimizi yetiştirirken ilhamımızı İnancımızı ve irademizi şanlı mazimizden alıyoruz. Milletimizin yarınlarında söz sahibi olacak yavrularımızı cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda yetiştirmek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye yüzyılı vizyonunu çizdiği, Türkiye yüzyılını inşa edecek bilgi, donanım ve öz güvenine çok yönlü, çok yönlü, yeteneklerinin farkında olan bireyler olarak yetiştirmek ve onlara daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek için tüm eğitim kadrolarımız yüz binin üzerinde öğrencimizin sorumluluğunu alarak devletimizin ve bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda var gücümüzle çalışacaktır. Değerli meslektaşlarım, tatil Sürecinin ardından sizlerle birlikte aynı heyecanla öğrencilerimizle okullarımızla öğretmenlerimizle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğretmenlik çocukların gözlerinin içine bakıp kalbine seslenerek hayali aşık etmektir. Öğrencilerimizin aileleriyle birlikte en büyük rehberi sizlersiniz. Onlar için birlikte bir gelecek inşa ederken hayallerini gerçekleştirme, ideallerine ulaşma yolunda yapacakları çalışmalarda En büyük destekçisi sizler olacaksınız. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum, evrensel değerler ve milletimizin değerleriyle donatacağımıza inancımız tamdır. Ülkemizin aydınlık yarınları için büyük bir bilinç ve şuurla ifa etmeye çalıştığınız kutsal görevinizle Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, sembolik olarak ders zilini çaldı

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"