Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ELEKTRONİK KURA TORPİLİ GÜNDEME GETİRDİ

TTK’ya alınacak işçilerin top havuzuyla yapılacak kura ile elektronik kuraya dönmesi torpil iddialarını gündeme getirdi.

ELEKTRONİK KURA TORPİLİ GÜNDEME GETİRDİ
Bu içerik 713 kez okundu.
Advert

TTK’ya  alınacak işçilerin top havuzuyla yapılacak kura ile elektronik kuraya dönmesi torpil iddialarını gündeme getirdi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na alınacak 2 bin maden işçisiyle ilgili kura yöntemi tartışmalara neden oldu. Kuranın daha önceki yıllarda olduğu gibi top havuzundan değil de elektronik kurayla yapılmasının torpil ve şaibeye neden olacağı iddia ediliyor.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü’nün yaptığı toplantıda alınan kararlar sonrasında yapılan resmi ilan duyurusunun yeniden gözden geçirilip geçirilmeyeceği merak ediliyor. İlanın yayınlanmasının ardından işe girme hayali içinde olan pek çok aday elektronik ortamla kura çekiminin torpil anlamına geleceğini iddia ederek sosyal medyadan paylaşımlarda bulundu. Diğer yandan Genel Maden işçileri Sendikası’nın da elektronik ortamda kura çekimine karşı olup olmadığı merak ediliyor. İşçi alım şartlarında askerlik şartının da kaldırılmış olması tartışma yaratan bir başka madde oldu. Buna göre 18 yaşını doldurmuş herkesin işe girme hakkı bulunuyor.(Z Haber)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK BİLSEM'DEN MÜTHİŞ KONSER
DEVREK BİLSEM'DEN MÜTHİŞ KONSER
  19 MAYIS KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU
19 MAYIS KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU