Advert
Advert
Advert

SÜSLÜ KADINLAR DEVREK'TE PEDAL ÇEVİRDİ

Devrek'te "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" yapıldı.

SÜSLÜ KADINLAR DEVREK'TE PEDAL ÇEVİRDİ
Bu içerik 863 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek'te "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" yapıldı.

   Devrek'te bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi. Türkiye’de ve dünyada yaklaşık 180 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’, Devrek'te de yapıldı. Etkinliğe katılan kadınlar, süsledikleri bisikletleri ile dikkat çekti. Cumhuriyet Alanı’nda toplanan kadınlar ve çocuklar bisiklet sürerek farkındalık oluşturmaya çalıştı.

  Türkiye'de ilk olarak 2013 yılında İzmir'de Sema Gür isimli kadının girişimi ve bisiklete binen bir grup gönüllü kadının desteği ile başlayan ve bu tarihten itibaren her sene düzenlenen 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliği Devrek'te bu yıl 2. kez yapıldı.

    Bisikletin günlük hayatın bir parçası olduğuna dikkat çekmek amacıyla etkinliğin düzenlendiğini söyleyen Devrek Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizatörü Güler Demirci Benli, "

  "Sevgili bisikletli güzel yürekli hanımefendiler, çocuklar, beyefendiler sesimizi, davetimizi duyan herkes süslü kadınlar bisklet turuna hoşgeldiniz. Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkati çekmek amacıyla düzenlenen turumuzun 11. yılında 2. kez Devrek'te yapacağımız için mutluyuz. Turumuz yaklaşık  200 şehirde 35 ülkede eş zamanlı bağımsız kadınlar tarafından yapılıyor, bu nedenle gururluyuz amacımız dünya otomobilsiz kentler günü kapsamında bisikletin günlük hayatımızın bir parçası olmasına dikkat çekmek. Turumuz yavaş ve kısa mesafelidir. Yarış değidir. Lütfen birbirimizi geçmeye çalışmayalım."dedi.

  Kadınlar, polis eskortu eşliğinde Cumhuriye Alanı'ndan Egemenlik Mesire Alanı'na oradan tekrar Cumhuriyet Alanı'na pedal çevirdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
"KENDİ HAYATLARINI HİÇE SAYIYORLAR"
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ
ZAMAN: ÖRGÜTÜN SESİ OLMAYA GELİYORUZ