Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ALTAY İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Kaymakam Altay için düzenlenen veda yemeğinde Devrek protokolü bir araya geldi.

KAYMAKAM ALTAY İÇİN VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ
Bu içerik 549 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

     Kaymakam Altay için düzenlenen veda yemeğinde Devrek protokolü bir araya geldi.

     Hatay'ın Dörtyol ilçeisne tayini çıkan Devrek Kaymakamı Ümit Altay'a veda yemeği düzenlendi. Devrek’e 4 yıldır görev yapan ve görevlendirilmesi nedeniyle tayini Hatay'ın Dörtyol ilçesine çıkan Ümit Altay için Devrek Öğretmenevi'nde daire müdürleri tarafından veda yemeği düzenlendi.

   Devrek Öğretmenevi’nde düzenlenen veda yemeğine; Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Cumhuriyet Başsavcısı Dinçer Altaş, Gökcebey Kaymakamı Adem Taşpınar, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Devrek İlçe Emniyet Müdürü Yener Yaşar, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Hâkimler, Savcılar, İl Genel Meclis Üyüleri, Daire Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, Muhtarlar,  Sivil toplum kuruluşu Başkan ve Temsilcileri katıldı.

  Kaymakam Ümir Altay ile 4 yıllık süreçte uyum içerisinde çalıştıklarını ve çok önemli işler yapıldığını belirten Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş;

   "Duygusal bir akşam, tabiki bu şeklen bir veda kalben bir veda değil. Sayın kaymakamımızın ilçemizde her zaman bir kapısı var. Biz kendisiyle ilçemizde bir mülki idare amir gibi değil bir ağabey dost gibi çalıştık. Tayin haberini aldığımızda gözlerimiz doldu. Bir anlamda da mutlu olduk kendisi birinci sınıf bir ilçeye tayin oldu. Yürekten inanıyorum ülkemizin de böyle yöneticilere ihtiyacı var. Gittiği yerde de başarılı olacaktır. Kendisini daha iyi yerlerde görüz.

  Görev sürem içerisinde bize hata yaptırmadı, yol gösterdi ilçemizde huzur içinde çalıştık. Hepimizin görevi doğup büyüdüğümüz yerlere hizmet etmek. Sayın kaymakamızda o anlamda arkamızda durdu. ben bu anlamda kendisine teşekkür ediyorum. Yeni görev yerinde başarılar diliyorum."dedi.

    4 yıldır Devrek’te kaymakamlık görevini yürüten ve ilçeden ayrılması nedeniyle kendisi için organize edilen veda yemeği için emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Altay;

“ Bu aşkam benim için çok hüzünlü bir akşam. Burada pekçok bürakrat arkadaşlarımızı, çalışma arkadaşlarımıza veda programı yaptık. İnsanın kendi vedasında konuşmak çok dğişik bir duygu ve kelimeleri toparlamak çok zor. Bugüne kadar en uzun süre görev yaptığım yer Devrek oldu. Son günlerdir çarşı pazarda gezmekte zorlanıyorum. Her zaman alışveriş yaptığım köylü teyzeler 'Kaymakam bey gidiyor musunuz,  hakkınızı helel edidin' dediğinde helaleşirken sesim çatallaşıyor gözlerim doluyor. Burası benim ikinci memleketim oldu ayrılmak geçekten zor.

   Daha büyük bir ilçeye gidiyoruz. Sosyoeknomik olarak daha gelişmiş bir yere gidiyorum. Kendi isteğimle gidiyorum. İster misin diye sorduklarında evet giderim dedim. Burayı bırakmıyacağız bi tarafımız Mengenli sayılır. oraya geldiğimizde mutlaka burayada geleceğiz.

 Görev süremizce bir kusurumuz olduysa hakkınızı helel edin. Bu akşam buraya gelerek beni mutlu ve onure ettiniz sağolun var olun .” diye konuştu.

   Programın ardından Devrek Kaymakamı Ümit Altay’a Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş ve Kaymakamlık çalışanları ilçenin sembolü olan Devrek Bastonu hediye ederken ilçede görev yaptığı sırada mesailerini paylaştığı daire arkadaşları da günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti. Yemek sonrası Kaymakam Ümit Altay katılanlar ile tek tek vedalaştı.

   Kaymakam Ümit Altay Cuma günü cuma namazı sonrası kaymakamlık önünde Devrek halkıyla vedalaşarak yeni görev yeri olan Hatay'ın Dörtyol ilçesine gidecek.

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
İZLERİ DÜN GİBİ DURUYOR
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI
KOYUNCU ÖDÜLÜNÜ ALDI