Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"ZONGULDAKLI ZONGULDAK’TA ÇALIŞAMAYACAK MI?"

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Zonguldak Filyos’ta görev yapmak üzere 50 güvenlik görevlisi alacak. Mülakatların Zonguldak harici birçok ilde yapılması ve Zonguldak gençlerine kontenjan ayrılmaması tepkilere neden oldu.

Bu içerik 559 kez okundu.
Advert

 

 Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Zonguldak Filyos’ta görev yapmak üzere 50 güvenlik görevlisi alacak. Mülakatların Zonguldak harici birçok ilde yapılması ve Zonguldak gençlerine kontenjan ayrılmaması tepkilere neden oldu.

TPAO Zonguldak Filyos Limanı ve Doğazgaz İşletme Tesisleri için 50 erkek güvenlik görevlisi alınacak. Yazılı sınavda başarılı olan 200 aday için fiziki yeterlilik ve mülakat yapılacak. İşe giriş sürecinde sınavların Zonguldak’ın içinde bulunmadığı illerde yapılması ise tepki çekti.

05 Kasım 2023 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak olan sınavın, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van e-Sınav merkezlerinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Zonguldak’ta görev yapacak güvenlik görevlileri için şehir dışında mülakat yapılması ve ulaşım ücretinin işçi adayına ait olması nedeni ile vatandaşlar milletvekillerine siyasi parti temsilcilerine ve TPAO yetkililerine tepki gösterdi. Zonguldak’a ayrı kontenjan verilmesini talep etti.

Filyos’ta istihdam yaratılacak şeklinde Zonguldak’a umut veren siyasilere seslenen vatandaşlar “Filyos’ta çalışacaklar Zonguldak dışından gelecekse bize ne faydası var. Biz burada işe girmek için şehir dışına gidip mülakata girip elenme riskine mi gireceğiz. Zonguldaklı Zonguldak’ta çalışamayacak mı. En azından Zonguldak’a ayrı kontenjan verilmeli.” dedi

  Zonguldak'ta bulunan Filyos TP Limanı ve Doğalgaz İşleme Tesisler Topluluğu için Hizmet Alma Yöntemi ile 50 erkek aday Özel Güvenlik Görevlisi olarak görevlendirilecek. Adaylar yazılı sınav, fiziki yeterlilik ve mülakat olmak üzere 3 ayrı değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Yazılı sınav Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, fiziki yeterlilik ve mülakat ise Turkish Petroleum Offshore Technology Center AŞ koordinesinde gerçekleştirilecek.

Yazılı sınav sonucu puan sıralamasında yukarıda belirtilen personel sayısının 4 katı kadar (200 aday) başarılı sayılacak, fiziki yeterlilik ve mülakata çağrılacak. Bu sıralamaya giremeyen aday elenecek. Eşit puan almış son adaylar da fiziki yeterlilik ve mülakata çağrılacak, genel sıralamada da eşit puan alan adaylardan yıl, ay, gün, bakımından yaşı daha küçük olan adaya öncelik verilecek. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, Turkish Petroleum Offshore Technology Center AŞ tarafından fiziki yeterlilik ve mülakata tabi tutulacak olup nihai sıralama sonucunda kazanan adaylar asgari ücretin en az % 80 fazlası ücret ile işe alınacak.

İşe alınan adaylara geçici olarak konaklama imkanı sağlanacak. Fiziki yeterlilik ve mülakat ile ilgili bilgiler yazılı Sınavı kazanan adaylara Turkish Petroleum Offshore Technology Center AŞ tarafından daha sonra bildirilecek. Fiziki yeterlilik ve mülakata katılacak adaylar, ulaşım ve konaklama masraflarını kendileri karşılayacak.

 

Karadeniz gazının mayısta evlerde kullanılması hedefleniyor - Son Dakika  Haberleri

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

• 05.11.1983 tarihinden sonra doğmuş olmak,

• Geçerlilik süresi dolmamış (geçerlilik tarihi 05.11.2023’ten sonrası olan) silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

• En az lise mezunu olmak,

• Tercihen askerlik ile ilişiği bulunmamak,

• Tercihen en az 1.75 ve üzeri boyda olmak,

• Özel güvenlik sağlık mevzuatında belirtilen sağlık problemleri olmamak,

• İyi iletişim kurabilmek ve diksiyonu düzgün olmak,

• Takım çalışmasına yatkın olmak,

• 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili mevzuata hâkim olmak,

• Vardiyalı çalışabilecek durumda olmak şartlarını taşıyan adaylar sınav için başvuru yapabilecektir.

SINAV BAŞVURUSU

• Sınava girecek her aday, KDV dâhil 550,00 (beşyüzelli) TL sınav ücretini katılacağı sınavın adıyla MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartıyla veya T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO ve Türkiye Halk Bankası AŞ’nin ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden 04/10/2023-13/10/2023 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında yatıracaktır.

• Sınav ücretini yatıran adaylar, sınav başvurusunu 04/10/2023-13/10/2023 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında https://www.meb.gov.tr ve/veya https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden yapacaktır. Sınav ücretinin yatırılmasının ardından başvrurunun gerçekleştirilmesi ile sınav başvuru süreci tamamlanmış olacaktır.

• Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınav ücreti yatırmış olan adayların ödedikleri ücretler iade edilmeyecektir.

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

Sınav 05 Kasım 2023 Pazar günü, Saat: 10.00 yapılacak.

İLETİŞİM VE DUYURU

Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar;

• Millî Eğitim Bakanlığı: İletişim Merkezi "444 0 632” 0 (312) 413 3263 - 413 3284

• Turkish Petroleum Offshore Technology Center AŞ 0 (538) 013 90 51 numaralı telefonlardan yararlanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"