Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

CUMHURİYETİN 100. YILI KONSERLE KUTLANACAK

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyetin 100. Yılının kutlanacağı 29 Ekim’de Kdz. Ereğli’yi coşturacak çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini açıkladı.

CUMHURİYETİN 100. YILI KONSERLE KUTLANACAK
Bu içerik 574 kez okundu.
Advert

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyetin 100. Yılının kutlanacağı 29 Ekim’de Kdz. Ereğli’yi coşturacak çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini açıkladı.

 2 gün konser düzenleyeceklerini belirten Başkan Posbıyık, “1 hafta sürecek çeşitli etkinlikler yapacağız. Cumhuriyet yürüyüşümüz olacak. 28 Ekim’de İnönü Parkı’nda halka açık Cumhuriyet Balosu yapacağız. 29 Ekim’de Merve Özbey, 30 Ekim’de Betül Demir ve Buray konseri düzenleyeceğiz. Tüm hemşerilerimizi şimdiden Cumhuriyet coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında konuşan belediye Başkanı Halil Posbıyık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenleyecekleri etkinliklerin detaylarını açıkladı.

28 Ekim’de İnönü Parkı’nda halka açık Cumhuriyet Balosu yapacaklarını ve 29 Ekim’de Merve Özbey, 30 Ekim’de ise Betül Demir ve Buray konseri düzenleyeceklerini açıklayan Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği üzere 29 Ekim de Cumhuriyetin 100. Yılını kutlayacağız.

Tüm Türkiye gibi, biz de Ereğli’de bu coşkuyu birlikte yaşamak için hazırlıklarımıza çok önceden başladık. Belediyemizde “Cumhuriyetin 100.Yılı” etkinlikleri komisyonu oluşturduk.

Onlar uzun bir süredir çeşitli etkinlikleri incelediler, sanatçılarla, değerli tarihçilerle, yazarlarla görüştüler. Sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulundular. Çocuklarımız için özel olarak boyama kitaplarımız hazırlandı.

100.Yıl coşkusunu Ereğli’nin farklı noktalarda kutlamak amacıyla biz de 29 Ekim haftası için birçok etkinlik planladık.

Sergi salonlarımızda resim sergileri, 100. Yıla özel gösteriler, özel programlar, çocuklarımız için eğlenceler,  çok değerli isimlerin 100.yıla özel hazırladığı programlar ve anıt önü sahnede konserlerimiz olacak.

Bu seneye özel olarak İnönü Parkı’nda Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel bir hazırlığımız var.

Milli mücadeleyi ve Cumhuriyeti halkımıza özel hazırlanan bir etkinlik ile kalbimizde Mustafa Kemal Atatürk, ellerimizde Türk Bayrakları hep birlikte büyük bir coşkuyla kutlamak istiyoruz.

-ETKİNLİKLER 1 HAFTA SÜRECEK-

İlk olarak;  24 Ekim Salı ve 25 Ekim Çarşamba akşamı, Atatürk Kültür Merkezi Dr. Dündar Güçeri Gösteri Salonu’nda,  Gazi Alemdar Gemisinin hikâyesini anlatan “ALESTA ALEMDAR – ALEMDAR HAZIR OL!“ isimli gösterimiz sahnelenecek. Ekibimiz yine bu özel haftada sahnelemek için hazırlanıyor.

Gösteri Salı akşamı Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri için Çarşamba akşam ise halka açık ücretsiz olarak sahnelenecek.

Hatırlarsanız belediyemiz halk oyunları ekibi tarafından hazırlanan ve Haziran ayında Ereğlinin Kurtuluşunun yıl dönümünde sahnelenen oyun çok büyük ilgi görmüştü.

25 Ekim Çarşamba gününden itibaren, hafta boyunca Atatürk Kültür Merkezimdeki 4 adet sergi salonunda, birçok sanatçımızın eserlerinin yer aldığı farklı resim sergileri yer alacak.

26 Ekim’de Atatürk Kültür Merkezinde, Sanat Kurumu ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği önderliğinde bir araya gelen arkadaşlarımızın hazırladığı ve Kuvâ-yi Milliye ‘yi anlatan bir ORATORYOYU izleyeceğiz.

-HALKIN KATILIMIYLA CUMHURİYET BALOSU YAPILACAK-

28 Ekim Cumartesi, İnönü Parkında miniklerimize özel gündüz etkinlikleri planlıyoruz…

“Tıngır Mıngır” müzik grubu çocuklar için burada olacak, onlarla şarkılar söyleyecekler, Cumhuriyetin 100. Yılındaki kutlamalarda çocuklarımız da çok eğlenecekler.

Ayrıca alanda Oyuncak Müzesindeki atölyelere katılan çocuklarımızın “100.Yıl ve Atatürk” ilgili yazdığı hikayelerin yer aldığı kitapların imza günü etkinliği  ile birlikte  yine özel çocuklarımızın 100.Yıl temalı boy portre resim sergisi olacak.

Cumartesi akşamı ise; unutulmaz bir geceye bu sefer açık alanda halkımızla birlikte kutlayacağımız bir Cumhuriyet Balosuna hazırlanıyoruz. Gün için özel bir şekilde süslenecek İnönü Parkında, klasik batı müziği eşliğinde sizler için çeşitli ikramlarımız olacak.

Ankara Seymenler’in gösterisi ile Kdz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları ekibinin 100. Yıl Özel gösterisi olacak.

Ardından Cumhuriyet Dönemi sanatçıları Nur Soydaş ve Kartal Kaan ve farklı sanatçılarımız yer aldığı “100 YILLIK BİR AŞKTIR CUMHURİYET” isimli gösteri bizlerle birlikte olacak.  Kendilerinden milli mücadeleyi ve Cumhuriyeti anlatan şiirleri, Atatürk’ün sevdiği şarkıları dinleyeceğiz.

 

-MERVE ÖZBEY, BETÜL DEMİR VE BURAY KONSERİ-

 

29 Ekim Pazar akşamı ise; Cumhuriyetin 100. Yılına özel yine bağlık karakolundan, Anıt önüne kadar sürecek ve her zamankinden daha coşkulu bir Kortej Yürüyüşü gerçekleştireceğiz ve ardından gençlerimizin merakla beklediği “Merve Özbey” Konseri bizlerle birlikte olacak.

30 Ekim Pazartesi akşamı ise ; Ana sahnede Ereğli halkı için önce “Betül Demir” ve ardından “Buray” harika bir konser gerçekleştirecek.Şimdiden tüm halkımızı Cumhuriyet coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"