Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ TOPLANDI

Zonguldak'ta tüketici sorunlarını görüşmek üzere Hakem Heyeti toplandı.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ TOPLANDI
Bu içerik 315 kez okundu.
Advert

 Zonguldak'ta tüketici sorunlarını görüşmek üzere Hakem Heyeti toplandı.

 Zonguldak Tüketici Hakem Heyeti'nin Ekim ayı birinci toplantısı, Hakem Heyeti Başkanı İsmail Maden, Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu ve Zonguldak Belediyesi Zabıta Komiseri Nuray Taşkın ile baro ve ZTSO temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

 Zonguldak Valiliği binasında toplanan Tüketici Hakem Heyeti'nde 200 şikayet dosyası görüşüldü.  200 dosya içinde en çok şikayet edilen konu yine spor ayakkabıları oldu.   

 Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Biz hakem heyetimizin Ekim ayı ilk toplantısını yaptk. Toplantıyı ayda iki kez yapıyoruz. Biz 2023 yılından bugüne kadar parasal değer olarak

9 milyon 175 bin TL. değerinde bir miktarı görüştük. Burada bir güne kadar yani 2023 yılının ilk ayından bugüne kadar bize 3 bin 612 başvuru yapılmış. 2022 yılından kalan şikayetlerle birlikte 3 bin 693 karar aldık. Bugünkü toplantımızda 200 şikayeti görüştük. 200 şikayetin 111'i tüketicilerin lehine, 77'si de tüketicinin aleyhine, 19'una da görevsizlik kararı verdik. En çok şikayet spor ayakkabıdan geliyor.

Sırasında cep telefonu ve beyaz eşya şikayetleri geliyor. Biz hakem heyeti olarak gerçekten Zonguldak hakemleri Türkiye'de en iyi çalışan hakem heyetlerinden biri. Öncelikle burada Ticaret İl Müdürümüz başta olmak üzere İl Müdürlüğü çalışanlarına, Tüketici Hakları derneğindeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Binlerce insanın sorunlarına cevap veriyorlar ve çözüm arıyorlar. Bu anlamda çalışan herkese teşekkür ediyorum."

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"