Advert
Advert
Advert

BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN İSTİFA EDECEK

CHP Kilimli ilçe Başkanı Erol Saral, Belediye Başkan aday adayı olduğunu ve zamanı geldiğinde ilçe başkanlığından istifa edeceğini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN İSTİFA EDECEK
Bu içerik 395 kez okundu.
Advert

CHP Kilimli ilçe Başkanı Erol Saral,  Belediye Başkan aday adayı olduğunu ve zamanı geldiğinde ilçe başkanlığından istifa edeceğini söyledi.

CHP Kilimli ilçe Başkanı Erol Sarıal Parti binasında düzenlediği basın toplantısında Zonguldak ve ilçe gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu yerel seçimlere hazırlıklarla ilgili açıklama yaptı.

Erol Sarıal gazetecilerin "Aday olmayı düşünüyor musunuz" sorusuna "Herkes gibi ben de adayadayıyım" dedi.

Peki istifa edecek misin sorusuna ise zamanı gelince Tabii ki istifa edeceğim şeklinde cevap verdi.

KAMİL ALTUN 15 VADİNDEN ANCAK 2 TANESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi kilim ilçe başkanı Erol Saral düzenlediği basın toplantısında Kilimli Belediyesi'nin icraatlarını eleştirdi.

Kilimli Belediye başkanı Kamil Altun'un verdiği 15 vaatten ancak

2'sini gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Erol Sarıal ayrıca Kilimli Halk Otobüsleri için halka dağıtılan kartlardan çok yüksek ücret alınmasını da eleştirerek şunları söyledi

DAR GELİRİNİ MAĞDUR EDİLMEYECEĞİ SÖZÜ BOŞLUKTA KALDI

Hızla yerel seçimlere doğru ilerliyoruz.

AKP İktidarı Milletvekilliği Genel Seçimlerini yeniden kazandı. 

Sonra, 28 mayısta yapılan 2. Turda Cumhurbaşkanlığı Seçimini de kazandı.

2023 Mayıs seçimleri öncesi enflasyon artış oranı, % 85 iken, faizleri % 8,5’e çektiler.

Yine,döviz kuru seçime kadar sabit tutuldu. Baskı altına alınan doların 19 TL’yi aşmasına izin verilmedi. Yatırımlar ve üretim tümüyle donduruldu.

AKP, seçimleri kazanır kazanmaz, Londra Finans Merkezi temsilcisi Mehmet Şimşek ekonominin başına getirildi. faizler hızla artırıldı. Dolar kuru19 TL iken 27 TL’ye yükseltildi. Mazot fiyatı, 19 Liradan 40 liraya çıkarıldı.

Bunun sonucunda ise, alım gücümüz eridi, bütün yurttaşlar aşırı derecede yoksullaştık. Çarşı pazar da fiyatlar aniden yükseldi. Bir kilo meyve 50 TL’ye ekmek 10 TL’ye çıkarıldı. Seçim öncesi, dar gelirlilerin mağdur edilmeyeceği sözü boşlukta kaldı. Tayyip Erdoğan sözünü unuttu, ekonomiyi Mehmet Şimşek’in insafına terk etti. Emekliliklerimizin beklentilerine karşın seçim sonrası EMEKLİ maaşlarına bir lira bile iyileştirici zam yapılmadı. Asgari ücretlimiz aldatıldı. Emeklilerimiz açlığa mahkum edildi.

YOKSUL YAŞLI EMEKLİLERİMİZLE ALAY EDER GİBİ BİR MÜJDE

AKP Hükümetinin başı, 7 bin 500 TL aylık gelire sahip olan, ekonomik darlık nedeniyle iyice evine, sokağına kapanan. maaşına zam bekleyen emekliyle alay edercesine bir kerelik, 5 bin TL paravermeyi müjde olarak açıklıyor. Hem de en düşük emekli aylığı alıp da ikinci bir işte çalışmak zorunda kalan yaşlı emeklilere 5 bin TL bile verilmiyor, çok görülüyor.  

KAMİL BAŞKAN KİLİMLİ’Yİ LAFLA, EDEBİYATLA VE RAJONLA YÖNETMEYE ÇALIŞIYOR

Türkiye’de, Zonguldak’ta halkın durumu ne ise Kilimli’de de halk karşıtı aynı uygulamalar var. Hatta daha fazlası da var.

AKP yerel iktidarında da aynı şekilde halkı aldatmayı sürdürüyor.

Kilimli Belediye başkanı Kamil Altun kardeşimiz Kilimli’de yaptığı uygulamalara, basına yaptığı açıklamalara bakınca Kilimliler nerde yaşadıklarını şaşıyorlar.

2019 yılında adayken verdiği vaatleri iki dönem için vermiş (miş).  Daha işin başında Kilimlileri aldatmaya çalıyor. Ya da aldatacağını sanıyor. Seçimlerin beş yılda bir olduğunu bilen hiçbir Kilimli seçmen iki dönemlik vaade destek vermez. “Gelecek dönem ki oyuma da ipotek koymaya çalışan bu adam deli mi” diye geçer gider. Anlaşılan Kamil Başkan başarısızlığına kılıf arıyor. Vaatlerinin yüzde yetmişini yaptığını iddiası ise tümüyle asılsız. Kamil başkana daha akılcı mazeretler açıklamasını öneriyoruz.

Daha belediyeciliğin Temizlik, Su İşleri ve ulaşım hizmetlerinden oluşan üç hizmet dalından birisi olan ulaşım sistemine çözüm üretemeyen bir belediyenin diğer proje ve hizmetlerden söz etmesi hiç inandırıcı değil.  Vaatlerinin % 7’sini bile yerine getirememiştir. 

Kuru lafla, Rajonla peynir gemisi yürümüyor.

KİLİMLİ’DE ULAŞIM HİZMETLERİ ZULÜM HALİNE GELMİŞ DURUMDA

Halk Kilimli’den Zonguldak’a üst üste gidiyor. İtiraz edenler hakaret görüyor. Belediyeye şikayet edenlere ise geri dönülmüyor.

DÜNYANIN EN PAHALI ULAŞIMI KİLİMLİ’DE

Yine AKP’li belediyelerin yönettiği Kozlu’da 10 Km mesafe ortalama ulaşım fiyatı 13 TL, Zonguldak’ta 15 TL iken Kilimli’de 23 TL dolayındadır. Kozlu Belediyesinin belirlediği Zonguldak Tıp Fakültesi 13 Km 13 TL iken; 2 Km’lik Kilimli Karadon Hattı 15 TL olmuş. Halk hizmeti bu mu? Bu mu sizin başarınız??

KOZLU’DA ZONGULDAK’TA SOYGUN VAR KİLİMLİ’DE DÖRT KATI SOYGUN VAR

Ulaşım hizmetlerinde Kozlu’da kart dolum ücreti 50, Zonguldak’ta 100 TL.. Bu 65 yaş üstü emekliliklerin, öğrencilerin ve sivillerin soyulması demektir. Gariban 65 yaş üstü emeklilerin, zaten kazancı olmayan, yardıma muhtaç öğrencilerin ve dar gelirli halkın cebinden alınan ve milyonları bulan paralar kimlerin cebine giriyor?

Kilimli’de ise ulaşım kartı dolum ücretleri Zonguldak’ın 2, Kozlu’nun 4 katı tutarında..

Binlerce 65 yaş üstü yurttaş, binlerce öğrenci, Gelik sakinleri ile birlikte 10 bine ulaşan sivil yurttaşın cebinden alınan milyonlarca para kimlerin cebine gidiyor.

Emeklinin, öğrencinin, dar gelirlinin cebinden 200 TL para alınıyor, makbuz yok, fiş yok, fatura yok.

Yapılması gereken ne, zaten ulaşım hizmetlerinden para kazanan taşıma firmalarının 3-5 lira tutarındaki kart bedellerini karşılamasıdır. Olmadı, makbuz karşılığı, 5 TL bedelle kartların dağıtılması sağlanmalıdır. Bunu kim organize edecek; elbette ki ulaşım hizmetini ihale eden belediye başkanları.. Ancak halk belgesiz ve açıktan soyulurken Kamil Başkan, ne de bu ilçelerdeki AKP İlçe Başkanları ortalarda yoklar. Onlar da mı işi hısım akrabaya ihale etmişler ve bir kenardan mı izliyorlar.

Biz halkımızın, emeklilerimizin yanındayız.. Yeter ki onlar yapılanları unutmasınla"

BÖLÜM -AKSU MAHALLESİ'NDE  YOL KESİLMESİNİ TEPKİ

CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal, Bölüm Mahallesi'nde CHP'li kimliğiyle tanınan iş insanının şirketine ait yolun büyük tonajlı araçlara kapatmasına tepki göstererek Başkan Kamil Altun'un insanları CHP'li ve AKP'li diye hizmet ayrımı yapmaması gerektiğini söyledi

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”

DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ
DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ