Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÖLÜMSÜZ AŞKIN KAHRAMANIYDI

Devrek Yeşilada köyünün sevilen isimlerinden 31 yaşındaki Yeşim Gökyar, 9 yaşında yakalandığı cilt kanserine yenik düştü.

ÖLÜMSÜZ AŞKIN KAHRAMANIYDI
Bu içerik 894 kez okundu.
Advert

-Haber Merkezi- 

Devrek Yeşilada köyünün sevilen isimlerinden 31 yaşındaki Yeşim Gökyar, 9 yaşında yakalandığı cilt kanserine yenik düştü.

22 yıldır cilt kanseri ile mücadele eden ve kötü bir evlilik geçiren 31 yaşındaki Yeşim Gökyar, yaşam mücadelesini kaybetti. 9 yaşından beri mücadelesini hiç bırakmayan ve yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen yaşam sevincini kaybetmeyen Yeşim Gökyar’ın vefatı büyük üzüntü yarattı. Yeşim Gökyar bugün Yeşilada köyünde son yolculuğuna uğurlanacak

     Devrekli Yeşim Gökyar’ın kanser nedeni ile genç yaşında vefatının ardından yürek yakan bir aşk hikayesi çıktı. 2017 yılında evlilik haberiyle Türkiye’nin konuştuğu Devrekli Yeşim Gökyar ve Orhan Koza çiftinin mutlu sonla bitmeyen hikayesi yürekleri dağladı.

 30 yaşında vefat eden Yeşim Gökyar, 9 yaşında cilt kanserine yakalandı. Hastane koridorlarında geçen yaşamında tam da umudunun tükendiği, doktorunun "tek çare bacağını kesmek" dediği anda bir arkadaşı aracılığıyla sosyal medya hesabından Orhan Koza (33) ile tanıştı. Çok az ömrü kaldığını bilen Yeşim, "Ben hastayım. Sana hiçbir şey veremem" dediği Orhan sevdasından vazgeçmedi. Gökyar "Seninle geçireceğim bir gün bir ömre bedel" dedi.

  Rüya gibi geçen günlerin ardından çift 24 Eylül 2017’de evlendi. Yeşim, evlenmenin mutluluğuyla birlikte çocuk sahibi olmanın hayalini kurmaya başladı. Üstelik hikâyeleri, "Ezber bozan bir aşk hikâyesi" başlığıyla manşetlere bile taşındı. Ancak Orhan Koza'nın sonraki günlerde genç kadına mutluluk değil kâbus getirdiği ortaya çıktı.

"HASTALIĞINDAN BIKTIM! İNTİHAR ET"

İddialara göre Orhan Koza, son iki ayda eşine şiddet uygulamaya başladı. Hatta Yeşim Gökyar'a, "Hastalığından bıktım. İntihar et, sen de kurtul ben de kurtulayım" bile dedi.

 Kanserin son evresinde olan Yeşim Gökyar, yaşadığı kabus gibi günleri "Sürekli arıyordu, bir dakika yalnız bırakmıyordu. Tatlılar gönderiyordu. Kalbimi kazanmak için uğraştı durdu. Ve sonunda evlenme teklifi etti. Kör olmuşum resmen" sözleriyle anlatmıştı.

"MORALİM YÜKSELMİŞTİ"

Başına böylesine çıkarsız sevginin gelmesiyle moralinin çok yükseldiğini de sözlerine ekleyen Yeşim Gökyar, "Ameliyat başarılı geçti. Hem doktorum hem de Orhan'ın sayesinde dışarı çıkabilmeye, yürüyebilmeye başlamıştım. Bir anda hastalığın son evresi olan dördüncü evreye atlamamın nedeni de Orhan oldu" diye konuştu

"BENİ KUZENİMLE VE ESKİ SEVGİLİSİYLE ALDATMIŞ"

Yeşim Gökyar, 2018 yılında vermiş olduğu bir röportajda 5.5 ay süren evlilikleri boyunca yaşadıklarını gözyaşları içinde şöyle anlattı:

"Evliliğimizin üçüncü günüydü. Aile yakınlarımızla sahildeydik. Hastalığım nedeniyle çabuk yoruluyordum. Eve gidip dinlenmek istediğimi söylediğim an bana tokat attı. Arabada bir daha vurdu. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Bana baktı ve "Allah belanı versin senin" dedi.

18 Şubat'ta bana tecavüz etti. Tekrar teşebbüs etti, ama karşı koyabildim. 30 adet kemoterapi ilacımla, 5 adet mide koruyucu ilacımı bana zorla yutturdu. Sonra odasına gidip ölmemi bekledi. Manevi ablam kurtardı.

Beni kuzenimle ve eski sevgilisiyle aldatmış. Arkadaşlarımızdan hastane masrafı adı altında bir dolu para almış. Evde uyuşturucu madde buldum ama konduramadım. Meğer madde kullanıyormuş. Hatta 2011'de madde satıcılığından gözaltına alınmış."

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK - KÖLN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI
ZONGULDAK - KÖLN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI
GAZETECİ İBRAHİM TIĞ, KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ'NÜ ALDI
GAZETECİ İBRAHİM TIĞ, KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ'NÜ ALDI