Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

94 MİLLETVEKİLİ KILIÇDAROĞLU’NU GENEL BAŞKANLIĞA ADAY GÖSTERDİ

CHP’de gözler büyük kurultaya çevrildi.

94 MİLLETVEKİLİ KILIÇDAROĞLU’NU GENEL BAŞKANLIĞA ADAY GÖSTERDİ
Bu içerik 736 kez okundu.
Advert

     Haber Merkezi

     CHP’de gözler büyük kurultaya çevrildi. Genel başkan adaylığı için ilk imzalar grupta toplandı. 130 vekilin büyük bölümü ‘son dönem’ diyerek Kılıçdaroğlu için imza verdi.

    CHP'de 81 il ve 900'ü aşkın ilçede yapılan il ve ilçe kongreleri sona erdi. 4-5 Kasım'daki kurultay öncesi tamamlanan kongrelerde 51 il başkanı ile 413 ilçe başkanı değişti. 30 il başkanı ile 560 ilçe başkanı ise seçimleri yeniden kazandı. Kongre takvimi çerçevesinde il ve ilçe başkan ve yönetimlerinin yanı sıra 1370 kurultay delegesi de belirlendi. CHP'deki 130 milletvekilinden 94'ü de Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan adayı olması için imza verdi.

Play Video

     Bugüne kadar 19'u olağanüstü 56 kurultay yapan CHP'de, 38. Olağan Kurultay 4-5 Kasım'da, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek. Kurultayda, ilk gün genel başkan seçimi, ikinci gün ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.

     Seçimlerin, “blok liste” ve kadın üyeler için pozitif ayrımcılık amacıyla ‘fermuar'' yöntemiyle yapılması düşünülüyor. Genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu ile Manisa Milletvekili Özgür Özel'in yarışması bekleniyor. CHP'de genel başkanlığa aday olabilmek için 1370 delegeden yüzde 5'inin imzası gerekiyor. CHP'de 38. Olağan Kurultay'dan iki hafta sonra da tüzük kurultayı yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"