Advert
Advert
Advert

ÜÇÜNCÜ ZONGULDAK GÜNLERİ 9-12 KASIM’DA

Öncan: 42 stantı da Zonguldak'lılara ayırdık.

ÜÇÜNCÜ ZONGULDAK GÜNLERİ 9-12 KASIM’DA
Bu içerik 489 kez okundu.
Advert

    Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) tarafından 9-12 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda  3'üncü Zonguldak Günleri düzenleniyor.

     ZONDEF Başkanı Ziya Öncan, Dedeman Otel'de gazetecilerle bir araya geldi, Zonguldak Günleri etkinlikleri hazırlık çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıda Zonguldak Dernekleri Federasyonu yöneticileri de hazır bulundu.

      ZONDEF Başkanı Ziya Öncan, stantların Zonguldaklılar tarafından doldurulacağını ifade ederek şunları söyledi: "30 kültür alanı stantımız var. Kültür alanında belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız gibi kurumlarımız yer alıyor. Veya zanaatkarlarımız; baston ustası gibi veya işte dokuma ustası gibi. Orası o şekilde olacak. 42 tane yöresel ürün stantı var. Bir de dışarıda yeme içme alanı olacak. Dışarıda 16 yeme içme standı var. Yöresel stantlarımızın 42' sinde de Zonguldak'tan gelmek isteyen öncelikli olacak, bizim hedefimiz tüm stantları Zonguldaklılarla doldurmak. Yüzde 100 oranında. Bu manada da gereken fedakarlığı bu program organizasyon firmasıyla yapılıyor. Organizasyon firmasının Zonguldaklılara öncelik tanıması noktasında bizim de kati kuralımız var, anlaşmamız da o şekilde. Zonguldak'tan gelmek isteyip de hani gelememe durumu söz konusu dışında; amacımız 42'sinin de Zonguldak'tan dolmasını sağlayacağız. Bunun işte zorlukları da olduğu için yüzde 100 doldurmak imkansız olabiliyor. Diğer illerde de bunu gözlemliyoruz. Şanlıurfa gastronomi şehri, Antep antik gastronomi şehri. Buralarda bile yüzde 100 doldurmak zor oluyor. Ulaşım sıkıntısı oluyor. Ulaşım, nakliye ve konaklama gibi maliyetler ortaya çıkınca katılamıyorlar. Ama biz bunu minimuma indirmek için her türlü destek sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Herhangi bir ayrıştırma veya bir kota yok. Zonguldaklılarla alakalı, özellikle yüzde 100 doluluk oranını Zonguldak'ta sağlamak arzusundayız. Bunu tabii ama biraz işte kurumlarımızın ilçelerimizdeki kurumlarımızın desteğiyle ancak yapabileceğimizi düşünüyoruz. Diğer illerde de bunu gördüğümüz için toplantılarımızda da ifade ettik. Valiliğimize de ifade ettik. İlçelerde yapmış olduğumuz görüşmelerde de ifade ettik. Özellikle oda başkanlarımızdan da işte rica ettik."

"STANT ÜCRETLERİ EN AZ 10-15.000 TL ARASINDA OLACAK"

      "Katılmak isteyen, ilçelerdeki yöresel ürün satışı yapmış esnaflarımıza, zanaatkarlarımıza, kooperatiflerimize özellikle  kiralanarak bunun toplu şekilde yapılmasını sağlamalarını özellikle rica ettik. Zonguldaklıların olmazsa olmaz kesin kuralımızdır. Yani ama bunu da başarıya ulaşamazsak standın boş kalmaması için Batı Karadeniz Bölgesi'nden işte Sinop, Bartın, Karabük, Kastamonu, Düzce gibi illere yer veriyoruz. Mecburiyetten dolayı hiçbir şehirden son dakika hani açılışa son gecesinde, son gecesinde standın boş kalarak kötü bir izlenim bırakmaması için son gecesinde çaresizlikle X bir şehirden bir üreticiye veriyoruz. Stant ücretleri en az 10-15 TL olarak belirlendi."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK