Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KONUT FİYATLARI ZİRVE YAPTI

Zonguldak'ta kırsal kesimlerde konut fiyatları, diğer illere göre zirve yaptı.

KONUT FİYATLARI ZİRVE YAPTI
Bu içerik 511 kez okundu.
Advert

Zonguldak'ta kırsal kesimlerde konut fiyatları, diğer illere göre zirve yaptı.

Kırsal kesimde konut fiyatı artışlarında Zonguldak’ın Türkiye genelinde ilk 6’ncı sırada olduğunun ortaya çıkmasının ardından Emlak Konut Danışmanı Pekcan Günarslan da kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı.

Ülke genelinde A’dan Z’ye her alanda yaşanan dev fiyat artışlarından konut sektörü de payını aldı. Konut fiyatları, ülke genelinde yüzde 90 oranında artış yaşandı. Fahiş fiyatlardan kıraal kesimde büyük ölçüde etkilenirken, dün gerçek rakamlar açıklandı. Verilere göre Zonguldak, kırsal kesimdeki konut fiyatı artışlarında 6’ncı sırada yerini aldı. Emlak Konut Danışman Pekcan Günarslan da konuyla ilgili kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı. Günarslan; “Zonguldak Karadeniz bölgesinde  birinci sırada. Türkiye de ise neredeyse ilk 6’da değil, ikinci sırada.  Bunun haricinde satılığın harici kiralık evlerde de dev bir artış yaşanıyor çünkü; iş, ev devretmeye döndü. Ev devretmeye döndüğü için de fiyatlarda büyük artış yaşandı. “ ifadelerini kullandı.

Konut satışlarında ev devretme sistemiyle ilgili bir düzenleme yapılırsa fiyatların düşüşe geçebileceğini ifade eden Günarslan; “Ev devretme sistemi ortadan kalkarsa, bununla ilgili bir yaptırım uygulanırsa bu fahiş fiyatlar ortadan kalkar diye düşünüyorum.” diye konuştu.(Pusula)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"