Advert
Advert
Advert

SAĞANAK GELİYOR

Meteoroloji uyardı! Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde bugün fırtına ve sağanak yağış bekleniyor.

SAĞANAK GELİYOR
Bu içerik 287 kez okundu.
Advert

Meteoroloji uyardı! Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde bugün fırtına ve sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji, bazı iller için turuncu ve sarı kodlu uyarılar yaptı. Olası olumsuzluklara karşı vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmalı. Hava sıcaklığı ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde fırtına ve sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Bazı iller için turuncu ve sarı kodlu uyarılar yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara, Kıyı Ege, Kütahya, Antalya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu gece saat: 23.59 ile yarın saat: 12.00’ye kadar Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde fırtınanın etkili olacağı bildirildi. Batı Karadeniz’in batısında rüzgarın akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, yarın öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Marmara’da rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Yağışların 18.00-23.59 arasında kuvvetli olacağı bildirildi.” Rüzgarın kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi nedeniyle; çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK