Advert
Advert
Advert

KGD 20 YAŞINDA

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin (KGD) kuruluşunun 20’nci yılı nedeniyle Dedeman Otel’de kahvaltı programı düzenlendi.

KGD 20 YAŞINDA
Bu içerik 334 kez okundu.
Advert

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin (KGD) kuruluşunun 20’nci yılı nedeniyle Dedeman Otel’de kahvaltı programı düzenlendi.

Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin (KGD) kuruluşunun 20’nci yılı nedeniyle Dedeman Otel’de kahvaltı programı düzenlendi. Programa; Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turhan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Devrim Dural, KGD Başkanı Mustafa Emen ve KGD yönetimi ile kentte görev yapan gazeteciler katıldı. Açılış konuşmasını KGD Başkanı Mustafa Emen yaptı.

“KGD DİK DURMAYA DEVAM EDECEKTİR

KGD Başkanı Mustafa Emen; KGD’nin 20’nci yaş kuruluş yoluna hepimiz hoş geldiniz. Protokol üyelerimize de hoş geldiniz diyorum. KGD sadece gazetecilerin üye olabildiği bir dernek. Diğer arkadaşlarımdan sonra bayrağı ben devraldım. KGD dik durmaya devam edecektir. Gazeteciler kendi aralarında tartışabilir ancak gazetecilere yönelik bir saldırı geldiği zaman bizler her zaman bunu kınarız. KGD’nin bir duruşu vardır ve bu duruştan hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.” dedi.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş; “KGD’nin 20. yaşı kutlu olsun.” ifadesini kullandı.

“NİCE 20 YAŞLARA”

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; “Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Mustafa başkana bizleri burada topladığı için teşekkür ediyorum. Nice 20 yılları inşallah birlikte kutlarız. Basın bizler için çok önemli ve değerli. Objektif bir şekilde emek sarf eden gazetecilere çok teşekkür ediyorum. Gazetecilik Zonguldak’ta gerçekten zor çünkü; Zonguldak çok dinamik bir şehir. Önümüzde yerel seçimler var. Çok daha sık bir araya geleceğiz. Daha öncede bu süreçleri yaşamıştık. Hiçbir siyasi partinin temsilcisi ile centilmence, bizlere yakışır şekilde inşallah bir yarış geçer. Gazeteci arkadaşlarımızın arasındaki bağı da inşallah daha da güçlendiririz. Hep birlikte yeni Zonguldak diyerek vatandaşımızın ‘Zonguldak ne güzel olmuş’ dediği bir şehir inşa ederiz inşallah. Belediye Başkanları en çok eleştiriye maruz kalan kişilerdir. Eleştiriler tabiki tapılacak ancak; ekten püften eleştirileri bazen üzülerek okuyoruz. Zonguldak’ın yararına olacak eleştirileri görünce ise mutlu oluyor ve harekete geçiyoruz. Tüm basın mensuplarımızı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“BASIN NE KADAR GÜÇLÜYSE, TOPLUM O KADAR GÜÇLÜDÜR”

Vali Yardımcısı Turgut Subaşı da; “Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor ve kuruluş yılınızı kutluyorum. Değerli belediye başkanım özetledi. Detaya girmeden şunu söyleyeyim; basın milletin müşterek sesidir. Basın özgür olmalı, özgürce çalışmalı ve bilgiyi doğru şekilde aktarabilmelidir. Zonguldak’ta yerel basın ne kadar güçlüyse toplum o kadar güçlüdür. Basın ne kadar zayıfsa toplumun hak ve özgürlüklerini kullanabilmesi kısıtlıdır. Bu anlamda göreviniz gerçekten çok önemli.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”

DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ
DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ