Advert
Advert
Advert

10 KASIM PROGRAMI BELLİ OLDU

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yılında törenlerle anılacak.

10 KASIM PROGRAMI BELLİ OLDU
Bu içerik 378 kez okundu.
Advert

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün  85. yılında törenlerle anılacak.

 Devrek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'nda Atamız saygıyla anılacak. 10 Kasım 1938 tarihinde ebediyete intikal eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikali’nin 85. Yıldönümü nedeniyle 10 Kasım 2023 Cuma günü Devrek genelinde sirenler iki dakika çalacak. 

  Devrek Kaymakamlığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybettiği 09.05’te iki dakika süreyle siren çalınması talimatında bulundu. Devrek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 10 Kasım 2023 Atatürk’ün Ölümünün 85. Yılı Anma Programı şu şekilde:

  Devrek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma töreni, 10 Kasım Cuma günü saat 08.50'de hükümet konağı önü'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayacak.

   Saatler 09.05'i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Türk bayrağının göndere çekilmesi ve bayrağın yarıya indirilmesi ile hükümet konağı önü'ndeki tören tamamlanacak.

  Atatürk'ü anma programı etkinlikleri, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde Çaydeğirmeni Çok programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı etkinlikle devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK