Advert
Advert
Advert

"DİYANET ATATÜRK'Ü YİNE YOK SAYDI"

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. Ölüm yıldönümünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yok saymasına tepki gösterdi.

Bu içerik 548 kez okundu.
Advert

  CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. Ölüm yıldönümünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yok saymasına tepki gösterdi.

  Cumhuriyetin tüm imkanlarını kullanarak milyonluk makam araçları ile gezenlerin ülkenin sırtında giderek büyüyen en sivri kambur olduğunu belirten CHP İl Başkanı Dural şu görüşlere yer verdi;

 "Diyanet İşleri Başkanlığı, kurucusu olan ve 10 Kasım’da ölümsüzlüğe uğurlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yine yok saydı. Son 8 yıldır 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim’de kutladığımız milli bayramlarda ve 10 Kasım’a denk gelen Cuma hutbelerinde Atatürk’ü yok sayan Diyanet İşleri Başkanlığı, 10 Kasım 2023 günü okunacak Cuma hutbesinde yine Atatürk’e yer vermedi.

  Şayet bugün bu milletin alnı secdeye özgürce gidebiliyorsa, camilerden özgürce hutbe okunabiliyorsa bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm imkanlarını kullanarak milyonluk makam arabalarına binip gezenlerin, sahip olduğu tüm makam mevkileri borçlu oldukları kurucu liderlerini minnetle, saygı ve sevgiyle anmaları gerekirken, ölüm yıldönümüne denk gelen Cuma gününde okunacak olan hutbede Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e tek satır dahi yer vermeyerek büyük bir yozlaşmışlık örneği sergilemektedir. Vergilerimizden en büyük payı alan Diyanet ve başkanı Ali Erbaş, bu ülkenin sırtında giderek büyüyen en sivri kamburdur! Yaptıklarının ve yapmadıklarının çoğu suçtur! Söz konusu yanlıştan bir an evvel dönülmelidir. !

Bu ülkede yaşayan 86 milyon insan dinini en rahat şekilde yaşayacağı sistemin laik demokratik cumhuriyet olduğunu çok iyi bilmektedir. Bize bu imkanı sağlayan Atatürk’ü hutbenizden çıkarabilirsiniz, ama bu halkın gönlünden asla çıkaramayacaksınız. 29 Ekimde Anıtkabir’e Atasına koşan milyonlar O’nu rahmetle, minnetle ve şükranla yad etti. Bu halk Atasıyla arasına girmeye çalışanlara her vesile ile gerekli cevabı vermeye devam edecektir. Türk ulusu vefalı bir millettir. Atasını asla unutmayacak, O’na olan sevgisini ilelebet gönlünde yaşatacaktır. Dindar nesiller yetiştireceğini iddia edenlerin gençliği nereye getirdiği ortadadır. Sizin hutbelerinizde dahi anmadığınız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurmayları 23 Nisan 1920 tarihinde kurmaylarıyla ve halkla birlikte Hacı Bayram-ı Veli Camiinde Cuma namazını kıldıktan sonra TBMM’nin açılışını yaptılar. Bu halk bunları unutmaz. Ne yaparsanız yapın Atatürk’ü Yüce Türk Milletinin gönlünden çıkaramazsınız. Beyhude mücadeleniz ve vahim hayalleriniz asla gerçekleşmeyecek.

Varsın onlar ismini geçirmemeye çalışsınlar, armağan ettiğin milli bayramlarımızı kutlamasınlar, yazdığın o şanlı tarihi ve gerçekleri eğip bükerek bu millet için yaptıklarını gölgelemeye çalışsınlar ! Sen bizim hep ışığımız, yoldaşımız ve önderimiz oldun… Bağımsızlığımızı, eşit yurttaşlığımızı, inandığımız değerleri özgürce yaşayabilmeyi senin sayende elde ettik. Yas tutmuyoruz çünkü sen bizim için hiç ölmedin… Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK