Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YAKASINA CHP ROZETİ TAKTI

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa eden Metin Soydaş, bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığına giderek üye kaydını yaptırdı.

YAKASINA CHP ROZETİ TAKTI
Bu içerik 604 kez okundu.
Advert

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa eden Metin Soydaş, bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığına giderek üye kaydını yaptırdı.

CHP'ye yeni üye olan Metin Soydaş için İl Başkanlığı binasında rozet takma töreni düzenlendi.  CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul'un da katıldığı törende MHP'den istifa eden Metin Soydaş ve Ali Rıza Akyol, AK Parti'den istifa eden Yavuz Bir'e rozetleri takıldı.

İl Başkanı Devrim Dural açılış konuşmasında şunları söyledi:

"Kurultay'dan sonra partimize olan ilgi ve alakanın arttığını görüyoruz. Bu anlamda da Sayın Metin Soydaş, Sayın Ali Rıza Akyol ve Sayın Yavuz Bir arkadaşımız partimize katılacaklar bugün. Bugün bunların töreni gerçekleştireceğiz. Ben bu arkadaşlarımızın kanaat önderi olmaları dolayısıyla ayrıca mutluyuz. Kendi bölge mahallelerinde muhitlerinde bu arkadaşlarımız bu arkadaşlarımız sözü  geçen fikirlerine saygı duyulan arkadaşlarımız. Dolayısıyla biz bunu çok değerli buluyoruz. Partimiz adına bir kazanım olarak değerlendiriyoruz. Kurultayımızda da Sayın Deniz Yavuzyılmaz ilk önce parti meclisine daha sonra Merkez Karar Yürütme Kurulu'na (MYK) girdi. Bunu da biz tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Eylem vekilimizle, genel başkanımızın anahtar listesindeydi. Fakat gençlik ve kadın kotası dolayısıyla sayın vekilimiz de burada olmadı. Ama kendisinin de bu anlamda katkıları olacaktır muhakkak ki. Sokakta insanlar artık partimize katılmak istediklerini söylüyorlar. Bu değişimi de net bir şekilde görüyoruz. Bu tazelenme, yenilenme, değişim partimizde gördüğünüz gibi kanıtlarıyla beraber yeni üye katılımlarıyla beraber devam ediyor. Özellikle bize katılan arkadaşlarımızın biz önemli olan ortak paydamız olan Mustafa Kemal Atatürk paydasında laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni hepimiz sahipleniyoruz ve bu ortak paydada buluşuyoruz."

 CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul ise “Geçtiğimiz hafta kurultayımızı gerçekleştirdik. Çok güzel bir süreç geçirdik ve delegelerimizin teveccühüyle Genel Başkanımızı belirledik. Sayın Kılıçdaroğlu bayrağı Özgür Özel’e devretti. CHP’de çok kavga olur diye konuşulur; hayır, CHP demokrasinin partisidir. Kurultay da bunun kanıtıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’na verdiği emek için teşekkür ederiz. Türkiye CHP’de değişen kan değişimi ile birlikte yeniden umutlandı. İnsanlarımızın partimize olan umudu ve teveccühü arttı. Yerel seçim sürecine girdik. Yeni Genel Başkanımız Özgür Özel örgütlere çok önem veriyor. Bende buna çok saygı duyuyor ve mutlu oluyorum. Birinci önceliğimiz merkez belediyesini CHP’ye tekrar kazandırmak ve bundan sonra bir daha devretmemek olacak. Mevcut belediyelerimizi koruyacak ve sağımızı artıracağız. Önce yerelde başarıyı sağlayacağız ve iktidara ulaşacağız. Sizinle gurur duyuyoruz. İlk olarak belediyeyi alıyor, iktidara yürüyoruz. Sizleri tebrik ediyor, hoş geldiniz diyorum" dedi.

Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu “Bugün bir mutluluk yaşıyoruz. Cumhuriyet tarihinde ender görülen ve ilk kez olan bir değişim yaşadık. Halkımızdan değişim talebi geliyordu. Kulak tıkamamız imkansızdı. Nihayetinde Özgür Özel Genel Başkanlığa seçildi. Zonguldak il ve ilçe örgütünde de değilim ve yenilenme kurultay öncesi başlamıştı. Bizler gönlünde CHP’yi seven herkesi partimize davet etmiştik. Tekliflerimiz karşılıksız kalmıyor. Çalışmalarımız birer birer meyve veriyor. Müjdeler olsun diyoruz" açıklamasını yaptı.

CHP'ye geçen Metin Soydaş da “Ankara’nın göbeğinde eğitimcimiz katledildi ve buna seyirci kalındı. CHP ise sahip çıktı. Geçme nedenlerimden biri bu oldu. Ben Atatürk’ün partisindeyim. CHP’de ömrüm boyunca elimden ne gelirse yapmaya hazırım” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"