Advert
Advert
Advert

DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ


DEVREKLİ YAZARLARIN MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ
Bu içerik 822 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

 2023 Devrek Belediyesi Rüştü Onur, Müfide Güzin Anadol Öykü Ödülü, ödül törenine katılmak için Devrek’e gelen şair ve yazarlar; Halil İbrahim Özcan, Zeynep Aliye, Nazlı Ayça Özkahraman, Doç. Dr Cenker Atila, Umut Çetin, Fatma Aras, Şükrü Çiftçi, Nihat Ahlat, Mustafa Uzundal ve İbrahim Tığ, Devrekli şair ve yazarlar; Hüsnü Y. Özürk, Celal Şakir Telci ve Hamit Kalyoncu’nun mezarını ziyaret etti.

     Devrek kültür ve sanatını eserleriyle katkı veren, Devrek’in yetiştirdiği değerler olan ve yaşama veda eden Hüsnü Y. Özürk, Celal Şakir Telci ve Hamit Kalyoncu’nun mezarı başında bir konuşma yapan Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) Türkiye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Özcan, Telci, Öztürk ve Kalyoncu’nun Devrek’in özel insanları olduğunu söyledi.

    Özcan şöyle konuştu:

    “Devrek’in yetiştirdiği ve ebediyete göç eden kültür ve sanat insanları Hüsnü Y. Özürk, Celal Şakir Telci ve Hamit Kalyoncu Devrek’in özel ve güzel insanlarıydı. Onları çok yakından tanımaktan son derece mutluyum. Onlar eserleriyle, sevgi ve hoş görüsüyle Devrek’in unutulmaz değeriydiler. Kendilerini sevgi ve özlemle anıyoruz. Ruhları şad olsun”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAZIRLIKLAR TAMAM AÇILIŞ CUMA GÜNÜ
HAZIRLIKLAR TAMAM AÇILIŞ CUMA GÜNÜ
BOZKURT HALKIN İÇİNDE
BOZKURT HALKIN İÇİNDE