Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: HER BİRİMİZ BIRAKTIĞINIZ EMANETİN BEKÇİLERİYİZ

Devrek Belediye Başkanı Bozkurt, Devrim Şehidi Kubilay’ı andı

BAŞKAN BOZKURT: HER BİRİMİZ BIRAKTIĞINIZ EMANETİN BEKÇİLERİYİZ
Bu içerik 515 kez okundu.
Advert

Devrek Belediye Başkanı Bozkurt, Devrim Şehidi Kubilay’ı andı

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey’in şehit oluşlarının 93. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

    Başkan Bozkurt mesajında, “Vatan, bayrağımız ve cumhuriyetimizi hedef alan, yüce milletimizin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırmaya teşebbüs edenler, her zaman karşılarında aynı ruhu bulacaktır” ifadelerini kullandı.

     Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

     “Bundan tam 93 yıl önce Menemen’de cumhuriyet, vatan, bayrak ve millet karşıtı gericiler tarafından şehit edilen asteğmen-öğretmen Kubilay ve onunla birlikte şahadete yürüyen Bekçi Hasan ve Şevki Bey’i minnet ve saygıyla anıyoruz.

     İnsanlık dışı bir ayaklanmaya karşı onurlu bir direniş göstererek canlarını feda eden Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey’in taşıdığı milli ruh, en büyük gücümüz olmaya devam edecektir. O gün, genç Cumhuriyetimizi savunmak için arkadaşlarıyla birlikte gözünü kırpmadan kanlı bir ayaklanmanın karşısına dikilen bu şuuru anlamak ve taşımak çok önemlidir. Bu nedenle, Asteğmen Kubilay gibi örnek kişilikte bir şehidin aziz hatırasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şehit Kubilay ve Bekçi Hasan ve Şevki Bey ebedi istirahatgahınızda rahat uyuyunuz. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Her birimiz, bıraktığınız emanetin yılmaz bekçileriyiz.”

     Tarih sayfalarından ve hafızalardan asla silinmeyecek bu menfur olayın istismar edilmesine izin verilemeyeceğini belirten Başkan Bozkurt, “Kubilay’ın 93 yıl önce Menemen’de ortaya koyduğu yürekli duruş, Cumhuriyet’i ve kazanımlarını yok etmek isteyenlere karşı ders niteliğindedir.  İstismara, siyaset malzemesi yapmaya açık değildir, tarihi bir gerçektir.  Bizlere düşen, nice şehit ve gazimizin canları pahasına koruduğu ülkemizi ve Cumhuriyet’i korumaya devam etmek ve geleceğe taşımaktır. Milletimiz ve devletimiz buna muktedirdir. Kimsenin şüphesi olmasın ki; bu birlik, beraberlik ve bölünmez bütünlüğe kastedecek kim olursa olsun aynı cevabı alacaktır.

    Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan,  Şevki Bey ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ