Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

“AFET ANI NEFES BİRLİĞİ” PROTOKOLÜ İMZALADI

Devrek Belediyesi, Beylikdüzü ve Bornova Belediyeleriyle “Afet Anı Nefes Birliği” protokolünü imzaladı.

“AFET ANI NEFES BİRLİĞİ” PROTOKOLÜ İMZALADI
Bu içerik 774 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Belediyesi, Beylikdüzü ve Bornova Belediyeleriyle “Afet Anı Nefes Birliği” protokolünü imzaladı.

   İstanbul Beylikdüzü Belediyesinde bir araya gelen, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ “Afet Anı Nefes Birliği” protokolünü imzaladı.

   İstanbul Beylikdüzü Belediyesi tarafından oluşturulan “Dirençli Kentler Afet Eylem Planı / Afet Anı Nefes Birliği” projesine, afet ve acil durumlar konusunda Türkiye genelinde çalışma yapan ilk üç belediyeden birisi olan Devrek Belediyesi, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından oluşturulan “Gönüllü Madenci Arama Kurtarma Ekibi” projesiyle katıldı.

   Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonun açılışında teknolojik aletler ve ekipmanların tanıtımı yapılırken, Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt burada yaptığı konuşmada;

   "Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz, çoğunluğu madencilerden oluşan Gönüllü Arama Kurtarma Ekibimiz, daha büyük projelere ilham oldu.

   Beylikdüzü Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Devrek Belediyesi olarak olası afetlere karşı güçlerimizi birleştirdik. Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu ve Afet Yönetim Modelimizi tanıttığımız toplantımızı tamamladık. İstanbul Beylikdüzü Belediyesi, İzmir Bornova Belediyesi ve Devrek Belediyesi olarak imzaladığımız protokol sonucu oluşturduğumuz Afet Anı Nefes Birliği ile olası afet durumlarında koordineli bir şekilde afet alanlarında olacağız.

  İlçelerimizi afetlere dirençli hale getirmek ve tüm ülkemize örnek oluşturacak projeleri hayata geçirme hedefiyle durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

  Törende CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, kurtarma ekipleri ile çok sayıda davetli yer aldı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ