Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"YÜZDE 93 ORANINDA ZAM"

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işçisini enflasyon karşı ezdirmeyerek maaşlara yüzde 93 oranında zam yaptı.

Bu içerik 501 kez okundu.
Advert

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işçisini enflasyon karşı ezdirmeyerek maaşlara yüzde 93 oranında zam yaptı.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 911 işçiyi ilgilendiren ek toplu sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işçinin maaşlarına yüzde 93 oranında zam yaptı. Belediyede en düşük işçi maaşı 30 bin 515 TL oldu. Sosyal haklara da aynı oranda zam yapıldı. Başkan Halil Posbıyık, ek sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek; “Sizden tek isteğim bizim patronumuz olan Aşkım Ereğli’de yaşayan, zengininden fakirine, orta hallisine kadar tüm yaşayanlara sevgiyle davranın, saygılı davranın. Onların hizmetlerini en iyi şekilde yapın” dedi. Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çavuşoğlu, işçiye ve emeğe sahip çıkan Başkan Posbıyık’a teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında artan enflasyon oranları karşısında ek toplu sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışanları enflasyona ezdirmeyerek yüzde 93 oranında zam yaptı.

Atatürk Kültür Merkezi Dündar Güçeri Salonu’nda yapılan ek sözleşme törenine Belediye-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çavuşoğlu, Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Şube Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, sendika yetkilisi Recep Köksal, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda işçi katıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman posbıyık ve oğlu Tuğberk Posbıyık’la birlikte işçilerin alkışları eşliğinde salona girdi.

"YÜZDE 93 ORANINDA ZAM"

1 Temmuz 2024’e kadar benim ilave bir sözleşme yapmama gerek yoktu ama Türkiye’deki bu enflasyon ve sıkıntılar ile ağır geçim şartlarında insanlar eziliyor. Ben de işçimi ezdirmem. Sendika yetkililerini davet ettim ve ekip arkadaşlarımla bir çalışma yaparak hem şirket hem daimi işçi için ek sözleşme imzalamaya karar verdik.  Belediyenin de durumunu göz önüne alarak bir çalışma yaptık. Ben size buradan arşıalaya çıkan zamlar verebilirim. İkramiyeyi işçilerime, memurlarıma bu kadar yapıyorum diyebilirim. Ay başında, sabit bir günde eğer size maaşı, ikramiyeyi veremiyorsam bunun bir kıymeti har biyesi yok, bir çok kişi öyle yapıyor ama ben Allah’ın izniyle her ay düzenli işçinin memurun maaşını zamanında ödemekten mutluluk duyuyorum.  Yoksa uyku uyuyamam.  Mali şartları da gözden geçirerek bu kapsamda; 31 Aralık 2023’deki yevmi yelere yüzde 71 zam yaptık. Yemek parasını günlük 80 TL’den 155 TL’ye çıkardık. Sosyal paket ücretini bin 500 TL’den 6 bin TL’ye çıkardık. Böylece vasıfsız, kıdemsiz  bir işçinin aralık ayındaki maaşına göre yüzde 93 oranında artışla sendika aidatı kesildikten sonra net eline geçen ücret 30 bin 515 TL olmuştur. Diğer sosyal mali haklar hariçtir. Daimi işçilerin yemek parasını aynı oranda artırdık. Sosyal paket adı altında 1 Mart 2024’den geçerli olmak üzere 2 bin TL brüt verdik.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ