Advert
Advert

VALİLİKTEN SICAK HAVA UYARISI…

Zonguldak ve Karabük Valiliği 3 Temmuz’a kadar yeni sıcak hava dalgasının beklendiğinden vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

VALİLİKTEN SICAK HAVA UYARISI…
Bu içerik 2110 kez okundu.
Advert

 

  Zonguldak ve Karabük Valiliği 3 Temmuz’a kadar yeni sıcak hava dalgasının beklendiğinden vatandaşların dikkatli olmasını istedi. En yüksek hava sıcaklıklarının Karabük’te 40, Bartın’da 35, Bolu’da 36, Çankırı’da 40, Düzce’de 38, Kırıkkale’de 40 ve Zonguldak’ta 32 dereceye ulaşması beklenmektedir.

 

   Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, Karabük’te hava sıcaklığının 40 derece olacağı belirtilerek, “ Yapılan son analiz ve tahminlere göre 28 Haziran 2017 – 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında yurdumuzun mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ülkemizin genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 – 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerimizde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceği beklenmektedir. En yüksek hava sıcaklıklarının Karabük’te 40, Bartın’da 35, Bolu’da 36, Çankırı’da 40, Düzce’de 38, Kırıkkale’de 40 ve Zonguldak’ta 32 dereceye ulaşması beklenmektedir. Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır. Yüksek hava sıcaklıklarının oluşturabileceği başta sağlık sorunları ve orman yangınları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!
  KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!
KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR!