Advert
Advert

KONGAR, ALMANYA’DA HEMŞEHRİLERİMİZLE BULUŞTU...

Ünlü Sosyolog Gazeteci – Yazar Prof. Dr. Emre Kongar, Almanya’da düzenlenen "Atatürk Devrimlerinin 21. Yüz yıldaki Önemi '' adlı etkinlikte Zonguldaklı gurbetçilerle buluştu.

 KONGAR, ALMANYA’DA HEMŞEHRİLERİMİZLE BULUŞTU...
Bu içerik 2254 kez okundu.

 -Oktay Tığ/ ALMANYA-

 

   ESSEN – Almanya'nın Kuzey- Ren Vestfalya ( KRV ) eyaletinde faaliyet gösteren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ( ÇYDD ) Münster Bölgesi tarafından düzenlenen '' Atatürk Devrimlerinin 21. Yüzyıldaki Önemi ''  adlı  etkinliğe katıldı. Programa, ÇYDD Yöneticileri, Karabük – Yeniceliler Derneği Genel Sekreteri Cevdet Koymalı, Zonguldaklı gazeteci Mustafa Tığlı, Karabüklü öğretmen Kemal Cıbır'ın yanı sıra, çok sayıda kişi katıldı.

İbrahim Tığ'a selam gönderdi

   Devrek Bölge Haber Gazetesi Almanya Temsilcisi Oktay Tığ, Zonguldaklı Gazeteci, Şair ve Yazar İbrahim Tığ'ın, Zonguldak ilinde ilk ve tek olan '' Kültür ve Edebiyat Dergisi '' ni hediye etti. Oktay Tığ, Kongar'a, gazeteci, Şair ve Yazar İbrahim Tığ'ın selamnı iletti. Ünlü sosyolog Prof. Dr. Emre Kongar, İbrahim Tığ'ın yayımlamış olduğu dergiyi inceleyerek çok takdir etti. Kongar, Türkiye'de uzun süreli bir dergi yayımlamanın zor olduğunu, Tığ'ın kitap yazarlığı yanı sıra, dergi de yayımlamasını son derece önemli olduğunu vurguladı. Kongar, Oktay Tığ, Cevdet Koymalı ve gazeteci Mustafa Tığlı'nın kitabını imzaladı.

   Daha sonra yaklaşık 2 saatten fazla süren bir konferans verdi. Kongar, verdiği konferansta dünya tarihinden özetler ve Türkiye'nin dünya tarihi içerisindeki yerini anlattı. Atatürk Devrimlerinin 21. Yüzyıldaki Önemine detaylı bir şekilde anlattı .Konferans sonunda, ÇYDD Derneği tarafından, Kongar'a teşekkür paketi takdim edildi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ