Advert
Advert

TIĞ, HİZANLI SANATSEVERLERE ZONGULDAKLI ŞAİRLERİ ANLATACAK

Hamitoğlu: Bu vesile ile tüm halkımızı 12-16 Aralık tarihleri arasında 4 gün sürecek olan etkinliklerimize davet ediyorum.”

TIĞ, HİZANLI SANATSEVERLERE ZONGULDAKLI ŞAİRLERİ ANLATACAK
Bu içerik 1918 kez okundu.

   

    Gazeteci, Şair-Yazar İbrahim Tığ, Bitlis’in Hizan İlçesi’nde belediye tarafından 12-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan “Hizan Kültür ve Sanat Günleri” etkinliğine davet edildi.

     Hizan Belediyesi’nce bu yıl ilki düzenlenecek olan “Hizan Kültür ve Sanat Günleri” etkinlikleri çerçevesinde İbrahim Tığ, Zonguldaklı şairler; Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu ve Kelebeğin Rüyası filmini Hizanlı sanatseverlere anlatacak ve kitaplarını imzalayacak.

     “Bir çocuk gelişir, dünya değişir” sloganıyla yapılan Hizan Kültür ve Sanat Günleri etkinliğine; Halil İbrahim Özcan, Hüseyin Alemdar, Ayten Mutlu, İbrahim Tığ, Zeynep Aliye, Tülin Dursun, Arif Çelik, Orhan Ural, Taner Cindoruk ve İhsan Baran gibi edebiyatımızın önemli isimleri katılarak, panel, söyleşi, dinleti ve diğer etkinliklerle Hizanlı sanatseverlerle buluşacaklar.

    Hizan Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Bülent Hamitoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu etkinliğimizle halkımızı, gençlerimizi, öğrencilerimizi ülkemizin önemli şair, yazar ve sanatçılarıyla buluşturacağız.” dedi.

      Hamitoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Belediye olarak bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz ve 4 gün sürecek olan ‘Hizan Kültür ve Sanat Günleri’ etkinliğimizle halkımızın okuma alışkanlığını geliştirmeyi, halkımız, gençlerimiz ve öğrencilerimizle ülkemizin sanatçılarını buluşturmayı amaçlıyoruz. İnanıyorum ki, bu etkinliğimiz ilçemizin kültür ve sanatına büyük katkı sunacak. Bu vesile ile tüm halkımızı 12-16 Aralık tarihleri arasında 4 gün sürecek olan etkinliklerimize davet ediyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!
SENİN YATACAK YERİN YOK!
SENİN YATACAK YERİN YOK!