Advert
Advert

ARTIK UÇABİLİRİZ...

Çaycuma Havalimana kötü hava şartlarında pilotların kolaylıkla inebileceklerini sağlayan özel tasarlanmış sistem kurulma çalışmalarına başlandı.

ARTIK UÇABİLİRİZ...
Bu içerik 6354 kez okundu.

    Çaycuma Havalimana kötü hava şartlarında pilotların kolaylıkla inebileceklerini sağlayan özel tasarlanmış sistem kurulma çalışmalarına başlandı. Zonguldak Özel Sivil Havacılık Anonim Şirketi (ZONHAV) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Kahya, hayırlı uğurlu olması temennisiyle başladığı açıklamasında, havalimanı ile ilgili spekülasyonların son bulacağını vurguladı, olumsuzlukların ortadan kalkacağını söyledi.  

VALİ TALİMAT VERDİ

   Emeği geçenlere teşekkür eden Kahya açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Uğraşlarımız netice verdi. DHMİ Zonguldak Havalimanına kötü hava şartlarında pilotlara kolaylık sağlayacak son teknikle yapılmış ve özel olarak Zonguldak için tasarlanmış Offset ILS sistemi kuruyor. Sistemin temini DHMİ tarafından karşılanmış olup, altyapı çalışmaları ZONHAV ve bölgesel imkanlarla yapılacak olan platform 90*6*5 büyüklüğünde olacaktır. Kasım ayında yaptığımız yer tespit çalışmaları sonucu 12 Aralık itibariyle Valimiz Ahmet Çınar'ın talimatıyla altyapı çalışmaları başlamıştır.  

PİSTİ GÖRMEDEN İNEBİLECEK

   Bir terslik olmazsa ilkbaharda sistem işler hale gelecektir inşallah. Bu sistem sayesinde sisli havalarda uçaklar yaklaşık 150 metre yüksekliğe kadar pisti görmeden inebilecek, dolayısıyla Ankara ya divertler %90 azalacak ve olumsuzluklar bitme noktasına gelecektir. Bu vesileyle bu sistemin buraya kurulmasında emeği geçen başta Başbakanımıza, Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan'a, Valilerimiz Ali Kaban ve Ahmet Çınar'a, Zonguldak Milletvekilimiz Özcan Ulupınar'a, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak'a, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli'ye, bu aletin burada çalıştırılması için Ocak 2017'den beri emek sarf eden başta DHMİ Elektronik Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul Sardaş'a, SSY Sistemleri Şube Müdürü Mevlüt Arslan ve teknik ekibe, Özel İdare Müdürümüz Recep Demirtaş'a, İl Genel Meclisi Başkanımız ve üyelerimize, tabiki başından beri bizleri bu mücadelede yalnız bırakmayan, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve yönetim kuruluna, Bünyamin Altındal'a, Osman Sav'a, Almanya Bartınlılar derneği yönetimine,Almanya Karabüklüler Derneğine,Avrupa Devrekliler Derneğine, maddi olarak bu işe destek veren Zonhav Aş ortaklarına, destek veren tüm basın mensubu arkadaşlarıma, ismini sayamadığım veya unuttuğum tüm gönüldaşlara ve tabiki yıllardır bu havalimanını işlevsel hale getirmek için bizlerle beraber hertürlü fedakarlığa katlanan Havalimanı Müdürümüz Hasan Özşahin' e ve destek veren herkese teşekkürü bir borç biliriz"

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!
SENİN YATACAK YERİN YOK!
SENİN YATACAK YERİN YOK!