Advert
Advert

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AFYONKARAHİSAR’DA...

Devrek Belediyesi’nin AKP’li ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Afyonkarahisar’da düzenlenen eğitim seminerine katıldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AFYONKARAHİSAR’DA...
Bu içerik 1720 kez okundu.

    -Göksel ONBAŞI-

   MİHDER Mahalli İdarelere Hizmet Derneği tarafından belediye meclis üyelerine yönelik düzenlenen eğitim semineri NG Afyon Wellness Convention Otel’de başladı. Üç gün sürecek olan seminere Devrek’ten 8 belediye meclis üyesi katıldı.

      Sayıştay 4. Daire Başkanı Abdullah Acar ve MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez tarafından verilen seminerde, 7020 sayılı bazı alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu (Kamu Zararlarının Tahsili ve Silinmesi) Belediye Başkanlarının Faaliyet Raporun, Taşınır Mal Yönetmeliği, İhale Mevzuatı (4734 sayılı Kamu İhale Kanunu 4735sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu,2886 sayılı Devlet İhale Kanunu, Kamu İhale Genel Tebliği ile Yönetmelikleri) 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’ndaki “İhaleye Fesat Karıştırma ve Edimin İfasına Fesat Karıştırma) suçlarının oluşumu ve dikkat edilmesi gereken hususlar,  “GÜLÜMSEMENİN BÜYÜSÜ” (Motivasyon/ Kişisel Gelişim Semineri): iş hayatının olmaz ise olmazı Gülümsemek bize neler kazandırabilir? Gülümsemek güven verir,  Gülümseyerek  fark yaratın, insanlar aldıkları  hizmetten önce duygularını hatırlar, insanlar kendini “değerli” hissetmek ister, hayatı ve hayallerinizi ertelemeyin, YENİ PLANLI ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK, 3194 sayılı İmar Kanunu Uygulaması, Toprak Koruma ve Arazi Kanunu Yönetmeliği, Kıyı Kanunu Uygulaması, Çevre Kanunu Uygulaması, İmar Kanunu ve Diğer Kanunlarla İlgili İdari Para Cezaları, 18 inci Madde Uygulama Yönetmeliği Uygulaması, Otopark Yönetmeliği Uygulaması, Plansız Alanlar Yönetmeliği Uygulaması, Tebligat Kanunu Uygulaması, İfraz Tevhit  uygulamaları, Uygulama Yönetmelikleri, Harita İşleri, Yapı Ruhsat İşleri, İskan Ruhsat İşleri, Depreme Dayanıklılık ve Tedbirler, Yapı Denetim Firmalarının Belediye ile ilişkileri, gibi konular hakkında detaylı bilgiler verildi.

DEVREK’TEN 8 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ KATILDI

   Seminere Devrek’ten AKP’li Belediye Meclis Üyeleri; Mustafa Yumurtacı, Şahin Aldıbaş, Mustafa Karaelmas, Adnan Adnan Esim katılırken, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri; Faik Mekik, İsmail Külah, Bayram Çınar ve Fatih Kıycı katıldı. Belediye Meclis Üyelerine yönelik düzenlenen seminer 3 gün sürecek. 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!
SENİN YATACAK YERİN YOK!
SENİN YATACAK YERİN YOK!